Press "Enter" to skip to content

Bitcoin Cash — гаманці, як отримати і продати BCH на біржах

Bitcoin Cash photo

Bitcoin Cash (іноді званий Bcash, але найбільше в ходу тікери BBC і BBC) був запущений 1 серпня. Хто завгодно, у кого були біткойни на момент 1 серпня в 3-20 по МСК, отримав еквівалентну кількість BCH в прив’язці до приватних ключів Биткойна. Багато що все ще неясно, але на додаток до того, як розгортається ситуація, ця стаття пояснює як ви можете затребувати – і потенційно використовувати – Bitcoin Cash. Замітка автора: якщо ви хочете якомога швидше почати грати на ринках BTC/BCH, і вас влаштовують ризики та/або ви добре знаєте, що робите, ця стаття навряд чи зацікавить вас – вона керівництво для новачків.

 

Розглянемо Bitcoin Cash докладніше

Хороші новини полягають ось в чому: якщо все пройшло згідно з планом, Bitcoin Cash включає в себе стійкий захист від повторів. Це означає, що ви не повинні мати можливість випадково витратити ваші BTC, коли хотіли б витратити тільки BCH – або навпаки. [ads-pc-1] Таким чином, якщо вам зараз на BCH наплювати, то робити нічого і не потрібно. Ви можете просто продовжувати використовувати Біткойн так само, як раніше. Якщо ви коли-небудь передумаєте (і дивіться, не втратьте ваші приватні ключі Биткойна), то завжди зможете зажадати ваші токени BCH в будь-який час у майбутньому. Якщо ви бажаєте тримати Біткойн у вигляді довгострокової інвестиції, вам також зараз нічого не потрібно робити. Ви можете продовжувати використовувати BTC як ніби нічого і не сталося, просто постарайтеся ніколи не втрачати ваші приватні ключі. Тим не менше, в обох випадках, вам би варто було завести невеликий список всіх адрес, на яких у вас на момент форк були біткойни, це не обов’язково необхідно робити, але ваш майбутній Я скаже вам спасибі, якщо ви це все одно зробите. Тепер давайте уявимо, що вам зараз не наплювати на BCH, принаймні настільки, що хотіли б терміново продати свою частку. Якщо ви дотримувалися порад, зазначених у нашому керівництві для новачка, для вас Хороші новини-у вас повний контроль над вашими приватними ключами біткойнов. Це означає, що тепер ви володієте як BTC, так і BCH. Погані новини полягають у тому, що моментальне отримання монет не обов’язково безпечно або легко дається новачкові. Якщо ви будете необережні, то можете випадково видати ваші приватні ключі під час отримання BCH. І, оскільки ці самі ключі захищають ваші біткойни, це може призвести до крадіжки ваших біткойнів. Не варто навіть заїкатися, що ви хотіли б цього уникнути! Швидше за все, ви куди більше втратите від крадіжки ваших біткойнов ніж, скажімо, від швидкого продажу ваших BCH. Таким чином, вам знадобиться трохи подумати і з упевненістю зрозуміти, що ви робите, для того, щоб отримати монети і не видати приватні ключі. Ваші BCH токени нікуди не зникнуть. І, частково, з огляду на те, що події продовжують розвиватися, навіть в цій статті можуть бути помилки…

 

Три головні особливості Bitcoin Cash

Bitcoin Cash має три характерних особливості. По-перше, він пропонує значно більший розмір блоку – 8 МБ. По-друге, він пропонує захист від повторного відтворення і стирання. Підпис транзакцій злегка відрізняється, і блок форк повинен бути більше 1 МБ. По-третє, він пропонує можливість коригувати складність proof-of-work швидше, ніж звичайний інтервал коригування складності в 2016 блоків, використовуваний в Bitcoin.

 

Як отримати монети Bitcoin Cash (BCH)

Тут ви можете знайти список способів зажадати ваші монети BCH.

 

Гаманець-повний вузол

Нашою першою рекомендацією було використовувати гаманець повного вузла, на кшталт Bitcoin Core або Bitcoin Knots. Такі гаманці зберігають приватні ключі від ваших адрес в окремій папці на вашому комп’ютері. Ви можете зробити бекап цієї папки, використовуючи меню в додатку-гаманці. Як тільки це зроблено, можна імпортувати даний бекап в повний вузол Bitcoin Cash, на зразок Bitcoin ABC. Так чи інакше, щоб в даний момент часу бути в безпеці, ми вам вкрай не рекомендуємо встановлювати будь софт, пов’язаний з Bitcoin Cash. Все це досить нове, розроблене в найкоротші терміни, а перевірка бенкетами, яку пройшов софт, швидше за все не була настільки капітальної, як це прийнято робити в Біткойн-галузі. Таким чином? було б дуже мудро не імпортувати ваші приватні ключі в подібний софт ось прямо так відразу; замість цього, мудрим рішенням було б почекати, чи не з’являться звіти користувачів про проблеми. Більш того, деякий софт повного вузла Bitcoin Cash, на кшталт Bitcoin ABC, конфліктує з софтом біткойнов, наприклад з Bitcoin Core. Так що, не рекомендується встановлювати повний гаманець Bcash на комп’ютер з Bitcoin Core. Замість того, краще встановити програму на іншому комп’ютері. Саме на ньому ви зможете імпортувати приватні ключі і отримати доступ до ваших BCH монет. Якщо ви не зовсім новачок, є одна альтернативна можливість. Розробник NBcoin, Ніколас Доріер, створив інструмент для поділу, що дозволяє розділити BTC і ВСН. Однак, цей інструмент зажадає від вас роботи в командному рядку операційної системи; якщо ви знаєте, як це робиться, то, ймовірно, вам немає потреби читати цю статтю.

 

Паперовий гаманець

Нашою другою рекомендацією було використання паперових гаманців. Ця рада дається зокрема в світлі довгострокового зберігання ваших монет. Але якщо ви хочете роздобути ваші BCH, то звичайно ви можете зробити це прямо счас. На жаль, не так багато гаманців дозволяють пряме імпортування приватних ключів – принаймні, з BCH справа йде саме так. Є один гаманець, який в біткойнов дозволяє совешать подібне-це Electrum. Таким чином, BCH-версія Electrum, названа «Electron Cash», по ідеї повинна дозволити вам зробити це. Томас Воегтлин, розробник гаманця Electrum, висловився щодо форк Bcash, заявивши, що гаманець не буде мати вбудованої підтримки Bcash, тим не менше, користувачі зможуть експортувати приватні ключі від тих адрес, на яких вони зберігали кошти, і використовувати їх у будь-яких BCH гаманцях для отримання коштів. Варто зауважити, що Томас радить користувачам не поспішати з виведенням монет, та й взагалі з їх використанням. Зокрема, клієнт Electron Cash, який використовує логотип, схожий на логотип Electrum, не був досить ретельно перевірений бенкетами. Воегтлин повідомляє, що незважаючи на наявність джерел на GitHub, в мережі циркулює вже скомпільований бінарники клієнта, а використання бінарника не дає вам 100% впевненості, що код ідентичний исходниками. Томас вказує на ще один цікавий факт: реліз гаманця має фейковую електронний підпис розробника «Джональд Фиукболл», – це ім’я невідоме в співтоваристві, таким чином, «якщо ці бінарники містять код, який спроектований для крадіжки ваших біткойнів, автор крадіжки залишиться анонімний і зникне з вашими грошима».

 

Так що, якщо все-таки зважитеся скористатися цим рішенням (на свій страх і ризик!), подбайте про як мінімум двох додаткових пересторогах. Перше, запускайте ПО на іншому комп’ютері, не на тому, де тримайте оригінальний Electrum, якщо тримаєте. ((Напевно, краще для цієї мети використовувати по Bcash на окремому комп’ютері, де ви взагалі не зберігати біткоіни або важливі дані). На додаток до цього, відправте спочатку біткойни на іншу адресу (на новому паперовому гаманці, звичайно ж) перед тим, як будете проводити з BCH які-небудь операції. Таким чином, навіть якщо гаманець Electron Cash зуміє вкрасти ваші приватні ключі, шкоди буде обмеженим: адже на цих біткойн-адреси (і їх приватних ключах) вже не буде ніяких монет (варто лише потурбуватися про те, щоб вам більше не присилали платежі на ці адреси).

 

Апаратний гаманець

Нашою третьої рекомендацією було використання апаратного гаманця, один із тих що вказані на bitcoin.org. Два з цих апаратних гаманців, зокрема — Trezor і Ledger, пройшли через необхідність встановлення доступу за вас. Так що, якщо у вас є один з цих гаманців, то вам пощастило: це, напевно, самий простий і надійний спосіб отримати доступ до своїх BCH. Компанія Ledger опублікувала пост в блозі, що пояснює механізми отримання BCH. Компанія Trezor в свою чергу опублікувала аналогічний пост. Оновлення: Trezor поки прибрали підтримку Bitcoin Cash через помилку в їх бек-енд сервері Bitcoin Cash. Не хвилюйтеся, ваші кошти в безпеці. Третій апаратний гаманець, Digital Bitbox, може бути використаний за допомогою даного FAQ. Зауважимо, що цей гаманець рекомендує використовувати Electron Cash, який не має жодних гарантій безпеки. Дивіться секцію вище стосовно паперових гаманців. Співробітники KeepKey опублікували свої думки щодо Bitcoin Cash. На момент написання відомо, що Ви поки не отримаєте доступ до своїх токенам BCH; ситуація може змінитися, стежте за їх блогом.

 

Інші гаманці з BCH bitcoin.org

Якщо ви не скористалися трьома рекомендаціями вище, мабуть, ви використовуєте один з гаманців, зазначених на bitcoin.org. Повторимо ще раз, який би з гаманців ви не використовували, ваші токени BCH в безпеці і немає необхідності в поспіху. Однак, реальна можливість їх затребувати їх розниться від гаманця до гаманця. Більшість гаманців використовують фразу для відновлення. Ця фраза містить ваші приватні ключі біткойнов, і таким чином, також і приватні ключі від BCH. Таким чином, ви повинні бути в змозі отримати доступ до BCH просто ввівши цю фразу у відповідний BCH гаманець. Однак, на даний момент часу не існує BCH гаманців, здатних на таке і досить надійних, щоб ми їх рекомендували. Якщо з часом BCH чекає успіх, все напевно зміниться. Найкраще буде, мабуть, просто почекати поки це трапиться (якщо це взагалі коли небудь трапиться). До тих пір, ви можете просто продовжувати використовувати BTC без тіні хвилювань про ваших BCH (хіба що якщо Bitcoin Cash здохне як такої).

 

Інші (не з сайту bitcoin.org) гаманці, біржі, тощо

Якщо ви не дотримувалися наших порад, і замість цього зберігали свої біткойни в будь-якому іншому гаманці, або на біржі, або ще десь, у вас все одно може бути можливість отримати ваші нові токени, але може бути і немає. Якщо справи йдуть саме так, то пора з’ясувати, як можна витягнути монети самостійно.

 

Продаж BCH

Як тільки ви отримали свої токени, ви можете використовувати їх так, як захочете. Точно так, як і будь-який інший альткойн, ви можете, наприклад, продати його за біткойни, або, можливо десь витратити його, або перевести на інший гаманець, і т. п.

Враховуючи вищесказане, деякі біржі зараз включили прийом депозитів в BCH. На момент написання, HitBTCи ViaBTC дозволяли це робити, але ми не радимо вам користуватися цими сервісами. Немає ніякої гарантії, що ви дійсно отримаєте ваші BTC після того, як продасте BCH на цих платформах, але зате якщо ви не будете цього робити, то зумієте уникнути будь-яких можливих наслідків.

Напевно, найкраще буде почекати, поки більш респектабельна біржа додасть депозити в BCH, і використовувати її. Далі, є ще три важливих чинники, які необхідно врахувати перед тим, як що-небудь робити. Перший фактор — приватність. Ваші адреси ідентичні в BTC і BCH ланцюгах. Це означає, що як тільки ви витрачаєте ваші BCH (наприклад, щоб відправити їх на біржу), ви не тільки розкриваєте свої BCH адреси, але і BTC адреси. У свою чергу, це може багато чого розкрити публіці про ваші поточні активи, в тому числі і про ваших минулих і майбутніх транзакціях, і може, раз вже на те пішло, розкрити дані про людей, з якими ви в минулому здійснювали угоди.

Переконайтеся, що такий розклад вас влаштовує перед тим, як висилати ваші токени на біржу або куди-небудь ще. (В майбутньому може з’явитися більше опцій для захисту приватності при продажу BCH за BTC, але поки їх не існує). Другий фактор на даному етапі більше теоретичний, але все одно варто згадки: безпека. Коли ви витрачаєте кошти з BCH адреси, ви не розкриваєте свій приватний ключ, але зате розкриваєте публічний ключ (публічний ключ це не біткойн-адресу). Це розкриває один шар криптографічного захисту щодо ваших BTC (або BCH) адрес.

Це не повинно означати (і правда, не означає що ваші BTC зараз знаходяться в небезпеці, але зростає шанс того, що ваші біткойни не будуть в безпеці в деякому (дуже далекому майбутньому, коли цей конкретний криптографічний стандарт стане ненадійним. Таким чином, протягом наступних кількох років, доцільніше буде переслати монети BTC на нову адресу. Третій фактор вже згадувався, але постійно повторюється: якщо ви використовуєте небезпечний софт для отримання своїх BCH, ваші BTC можуть бути під загрозою.

Ось чому найкраще переслати BTC на нові адреси до того, як ви почнете щось робити з BCH. Таким чином, якщо ви напортачите з небезпечним BCH софтом, ви не втратите монети BTC (однак, зауважте, це не обов’язково спрацює, якщо ви відправили біткойни на нову адресу, створений на основі того ж SEED-ключа. Тобто найбезпечніше створити абсолютно новий гаманець з новим SEED-ключем і відправити BTC туди).

На додаток, якщо ви відправили BTC-кошти на один з своїх власних адрес до того, як доторкнулися до BCH, ви уменшили ризик повторення атак – але, як згадувалося, якщо все пройде гладко, цей фактор не повинен стояти на першому місці.

 

Резюмуємо

Якщо ви не хочете, то можна нічого не робити, поспіху немає. Якщо ваші приватні ключі в безпеці, то і ваші кошти в безпеці. Якщо ви хочете використовувати ваші BCH в будь-якому вигляді, краще буде спочатку перемістити ваші біткойни на нові адреси, що знаходяться під вашим контролем, або навіть на адресу, згенерований з нового SEED (Але не втратьте ваші старі приватні ключі або seed: вони все ще зберігають ваші BCH!). Як тільки прийшло розуміння що ви робите, перешліть ваші BCH токени або на біржу, або на іншу адресу під вашим контролем, або зробіть з ними що завгодно, що вам спаде на думку зробити з грошима, які «раптово з’явилися з повітря».

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code