Press "Enter" to skip to content

Exmo: опис та огляд біржі криптовалют Ексмо, недоліки, переваги, відгуки

Exmo: опис біржі криптовалют Ексмо, недоліки, переваги, відгуки

 

Зміст


1. Загальна інформація про криптобіржу
2. Реєстрація та верифікація аккаунта на EXMO
3. Як працювати на біржі EXMO
3.1. Особистий кабінет
3.2. Як відкрити рахунок і налаштувати гаманці
3.3. Обмін і торги на біржі
4. Комісії, поповнення та виведення коштів на EXMO
5. Випуск токенів EXMO coin
6. Відгуки клієнтів про біржу EXMO
7. Висновки


 

Криптовалютних бірж сьогодні можна нарахувати не один десяток, умови у всіх різні, так само як і ступінь надійності. Сьогодні ми вирішили приділити увагу біржі EXMO (ЕКСМО). На ринку вона працює вже не перший рік, стабільно зростає кількість клієнтів і торгові обсяги, та й відгуки характеризують її як надійну. Огляд буде чесним, крім достоїнств торкнемося і існуючих недоліків.

огляд біржі ексмо

 

 


Загальна інформація про криптобіржу Ексмо


Офіційний сайт: exmo.com або exmo.me (дзеркало).

Про початок роботи автори проекту заявили в лютому 2014 р., хоча відповідний домен був зареєстрований за кілька років до цього. В розділі «Про нас» на офіційному сайті інформації мало, відомо лише, що належить біржа EXMO Finance LLP з реєстрацією у Великобританії.

На момент підготовки огляду біржа підтримує роботу не тільки з криптовалютами, але і з фіатом (крім євро і доларів рахунок можна поповнити в рублях, гривнях і польських злотих). Працювати може в режимі обмінника і звичайної біржі, на якій можна спробувати заробити за рахунок спекуляцій. Торгівля ведеться за кількома десятками валютних пар.

В історії були неприємні моменти, наприклад, в січні 2017 р Роскомнадзор заблокував роботу біржі на території РФ. Але адміністрація швидко цю заборону обійшла і буквально протягом декількох днів робота була відновлена.

На BTC Awards 2017 CIS – EXMO отримала приз в категорії “Краща кріптобіржа”.

Ключове, чим проект приваблює покупців криптовалюти з СНД, – підтримкою російської, української мов. Багато криптовалютних бірж обмежуються англійською/китайською мовою, що для багатьох стає серйозною проблемою.

перелік мов на ексмо

Незважаючи на популярність назвати біржу топовою по обороту ВТС не можна. Якщо орієнтуватися на дані bitmakler, то EXMO займає 15 місце з добовим оборотом близько 8500 ВТС. Показник непоганий, але до ТОП 5 поки далеченько.

 

 


Реєстрація та верифікація аккаунта на EXMO


Щоб зареєструватися, виконуємо стандартні кроки:

 • заходимо на сайт Exmo;
 • натискаємо “реєстрація”, вказуємо пошту, пароль, погоджуємося з положеннями клієнтської угоди;

форма реєстрації на ексмо

 • на пошту прийде підтвердження, в ньому ж буде посилання для верифікації email. Переходимо по ньому, на цьому реєстрація завершена. Можна входити під своїм логіном і паролем.

 

Відкривати 2 аккаунта не дозволяють, в клієнтській угоді це називають порушенням правил, можуть заблокувати обидва облікових записи.

Що стосується верифікації, то жорсткої вимоги проходити її немає. Якщо ви плануєте працювати тільки з криптовалютами і не плануєте виводити гривні/долари/євро на банківську карту, то можна обійтися і без підтвердження особистих даних.

З іншого боку, верифікація не складна, тому якщо вирішили влаштуватися на EXMO надовго, то краще її пройти. Зможете виводити гроші на картки, банківським переказом і на ті платіжні системи, які вимагають від клієнтів підтвердження даних. І ще одним плюсом буде легше відновлення облікового запису при його втраті або забувши пароль доступу.

 


Верифікація проводиться в кілька етапів:

 • підтвердження особи – потрібно завантажити скан-копію паспорта;
 • підтвердження адреси – завантажується копія будь-якого документа, який може підтвердити адресу проживання. Це може бути виписка з банку, квитанція про оплату комунальних послуг і т. д.;
 • верифікація угоди – просто роздруковуєте угоду, на кожній сторінці ставите підпис, потім скануєте його і завантажуєте через особистий кабінет;
 • селфі з ID картою – потрібно зробити фото з закордонним паспортом/ID картою в руці (можуть попросити зробити це на фоні вашого облікового запису на біржі). Цей тип верифікації виконується за запитом криптобиржі.

форма верифікації аккаунта на ексмо

Форми для завантаження документів знаходяться в особистому кабінеті. Вимоги до документів стандартні – копії повинні бути високої якості, текст повинен бути добре читабельним. Не можна обробляти зображення в фоторедакторі, обрізати куточки і т. д, просто відсканували і відправили зображення.

 

 


Як працювати на біржі EXMO


Біржу не обов’язково використовувати саме для спекуляцій з криптовалютами. Багато хто вибирає її просто для того, щоб інвестувати в крипту або використовувати як обмінник. Тобто маржинальна торгівля – лише один з режимів роботи EXMO.

Особистий кабінет

В особистому кабінеті можна:

 • пройти верифікацію;
 • переглянути особисті повідомлення;
 • ознайомитися зі станом нарахування в рамках партнерської програми. Партнерка проста – біржа буде платити 25% від комісії, які будуть стягуватися з залучених вами нових клієнтів EXMO;
 • тут же відображається інформація по кэшбеку. Є кілька рангів залежно від проторгувавшого обсягу, розраховується cash back від величини комісії. Приклад – в місяць проторгувавший обсяг дорівнює 150 BTC, комісія стягується рівна 0,2%, тобто вона дорівнює 0,3 ВТС. По таблиці трейдер може розраховувати на кешбек в 30% від комісії, тобто на 0,09 ВТС.

кешбек на ексмо

 • ознайомитися з історією торгів;
 • переглянути останні новини;
 • в налаштуваннях можна включити / відключити повідомлення, налаштувати двоетапну авторизацію. Безпекою нехтувати не рекомендуємо.

Відзначимо, що техпідтримка працює в режимі 24х7 (і це не порожні слова). Так що якщо свою проблему не знайшли в FAQ, то відповідь отримаєте швидко. Тікет можна створити на exmo.me/ru/support.

 

 


Як відкрити рахунок і налаштувати гаманці на ЕКСМО


В верхній частині сайту побачите 3 посилання: торги, обмін і гаманець. Нас поки цікавить гаманець, перейшовши в нього побачите список всіх підтримуваних валют, в правій частині кнопки поповнити і вивести.

криптовалюти на ексмо

 

Якщо працювати плануєте з криптовалютами, то спершу потрібно буде створити адресу, на який будуть перераховуватися гроші. Припустимо, потрібно відкрити рахунок в ВТС, для цього вибираємо пункт Поповнити і в правій частині тиснемо створити адресу.

як створити гаманець на ексмо

 

У “моїх рахунках” можна прив’язати до аккаунту електронний гаманець / банківську карту / криптогаманець. Просто вказуєте реквізити, назва рахунку і він закріплюється за обліковим записом.

В “Налаштуваннях гаманця” можна відключити непотрібні валюти. У списку будуть відображатися тільки активні крипто – і фіатні валюти.

 

 


Обмін і торги на біржі EXMO


Робота в режимі обмінника передбачає простий обмін однієї крипти або фіатной валюти на іншу. Просто вводите суму в наявних у вас грошах, вибираєте напрямок обміну і з урахуванням актуального курсу отримуєте потрібну суму в іншій валюті.

 

обмін валют на ексмо

 

Вкладка “торги” дозволяє торгувати з використанням кредитного плеча (максимум до 1:2 по ходовим криптовалютним парам). Маржинальна торгівля буде введена вже в 2018 р.

 

Інтерфейс складається з наступних блоків:

 

 • верхня частина відведена під відображення валютних пар, в налаштуваннях можна відключити непотрібні, щоб не займали місце;

валютні пари на ексмо

 • нижче розташувався сам графік. Праворуч від нього вікно з чатом (його можна приховати). Графік для нормальної роботи практично не підходить з тієї причини, що немає інструментів для аналізу. Ви не знайдете ні індикаторів, ні інструментів для графічного аналізу. Навіть сам графік не можна розгорнути на весь екран. Так що доведеться точки для входу шукати на живому графіку, а потім вже переходити на EXMO і укладати на ній угоду;

графіки торгів на ексмо

 • під графіком – стакан заявок, в ньому буде відображатися і ваша заявка в тому числі.

 

Торгувати можна:

 

 • укладаючи угоди за ринковою ціною, за це відповідає кнопка «По ринку». Потрібно просто вказати суму покупки / продажу криптовалюти і натиснути купити або продати;
 • лімітні ордери – поля ті ж самі, але додається пункт ціна – задається рівень, на якому угода буде укладена. Функція корисна якщо ви, наприклад, думаєте, що корекція продовжиться і хочете придбати крипту за нижчою ціною, але немає часу стежити за графіком в режимі онлайн весь цей час.

як ставити ордер на покупку і продаж на ексмо

Є обмеження за кількістю розміщених за день ордерів. Система зареєструє тільки перші 20 ордерів, всі наступні враховуватися і виконуватися не будуть.

Ваша заявка може здійснитися частинами. Тут потрібно розуміти, як працюють торги на криптобиржі. По суті EXMO – майданчик, на якому взаємодіють продавці і покупці криптовалют. Якщо ви хочете, наприклад, придбати 10 ВТС, то потрібен продавець бажаючий продати таку ж кількість біткоінів. А так як в точності практично ніколи збіги не відбуваються, ваша заявка може покриватися пропозицією декількох продавців.

Врахуйте, що в режимі маржинальної торгівлі буде нараховуватися певний відсоток кожен день за використання кредитних грошей. Так що довго тримати позицію відкритою з великим кредитним плечем може бути невигідно. Згодом тільки за рахунок відсотка отримаєте великий збиток, рано чи пізно доведеться повернути і позичені кошти, і набіглі відсотки.

У найближчому майбутньому планується додати складні ордери і в цілому розширити торгові можливості криптобіржі. За зручністю торгівлі і можливостям Ексмо поступається конкурентам.

 

 


Комісії на поповнення та виведення коштів на EXMO


За більшу частину операцій біржа стягує невелику комісію:

 • за завершені угоди комісія становить 0,2%;
 • при поповненні рахунку в криптовалюті ця операція безкоштовна, при виведенні грошей в крипті невелика комісія все ж є. З криптовалют тільки Tether і KICK знаходяться в невигідному становищі – стягується комісія не тільки за виведення, але і за поповнення рахунку в них;
 • при поповненні у фіатной валюті комісія є і залежить від обраної платіжної системи. Наприклад, рублі на рахунок завести можна через OKPAY, Money Polo, з гаманця AdvCash, Payeer. За іншими валютами умови дивіться тут exmo.me / ru / docs/fees.

коміссії на поповнення в ексмо

 

Оформлення заявки на поповнення/виведення коштів здійснюється через розділ з переліком гаманців. Тиснемо «Поповнити», вибираємо, яким саме способом буде виконуватися поповнення (врахуйте, що відсоток і ліміти по кожному способу можуть сильно відрізнятися) і підтверджуємо платіж.

Заявка на виведення оформляється таким самим чином. Частина способів (такі як виплата на банківську карту, банківським переказом і на деякі типи платіжних систем) буде недоступна до проходження верифікації.

способи виведення і коміссії

За криптовалютами комісія при виведенні коштів фіксована, а при виведенні фіата розраховується як відсоток від суми. Так що при великих сумах може бути вигідніше виводити гроші саме в криптовалюті.

Якщо ви змінили дані в своєму обліковому записі, то адміністрація може на 3 доби заблокувати можливість виведення коштів. Те ж саме робиться при першому поповненні рахунку з гаманця Яндекс Грошей (на 3 дні) і гаманця Ківі (1-2 дні).

 

 


Випуск токенів EXMO coin


Криптобіржа вирішила випустити власну криптовалюту. З 26 лютого 2018 р. можна придбати токени EXO, які будуть використовуватися всередині системи в першу чергу для забезпечення роботи маржинального кредитування.

Поки що біржа по суті працює як звичайний обмінник. Хоча є окремі вкладки «обмін» і «торги», але на ділі все зводиться просто до обміну однієї валюти на іншу, кредитного плеча поки що немає.

Автори ідеї вважають, що клієнтів біржі приверне можливість отримувати прибуток за рахунок кредитування інших учасників торгів. Кредитування буде проводитися в токенах EXO, а їх власники отримають до 50% прибутку за рахунок надання позики. Сама по собі ідея кредитування одних трейдерів за рахунок інших не нова, так що ідея може спрацювати.

 

 


Відгуки клієнтів про біржу EXMO


У відгуках не все гладко і основні претензії клієнтів до швидкості виведення і відповідей техпідтримки. Особливо багато таких повідомлень з’явилося в листопаді-грудні 2017 р, заявки яких розглядаються за 10-15 днів, або гроші списуються з рахунку на EXMO, але не приходять на зазначені клієнтом реквізити.

У техпідтримки відповідь стандартна – все пояснюють високим навантаженням і обіцяють все виправити, все виплатити, але терміни не називають. До того ж в останні місяці кілька разів у бік збільшення були переглянуті комісії за виведення.

відгуки про біржу ексмо

 

Враження, що адміністрація чи то не була готова до зростання числа клієнтів, чи то спочатку не збиралася вирішувати цю проблему. Втім, є і ті, у кого проблем з введенням / виведенням не було, так що зі складнощами стикаються не всі клієнти Ексмо.

 

 


Висновки


Криптовалютна біржа EXMO привабливо виглядає в першу чергу за рахунок підтримки російської та української мов і завдяки тому, що тут приймають фіатні валюти. Є зручні способи введення/виведення коштів. З іншого боку, тут немає маржинальної торгівлі, тобто біржа працює в режимі обмінника. Підтримку торгівлі з кредитним плечем обіцяють ввести тільки в 2018 р. і не факт, що це трапиться. Торговий термінал також залишає бажати кращого.

Якщо додати до цього складності з виведенням коштів і формальні відписки з боку техпідтримки, то стає зрозуміло, що у EXMO є певні проблеми. Поки що критичними їх назвати не можна, але частину клієнтів біржа все ж ризикує втратити.

Поки що EXMO можна віднести до непоганих бірж, але не топових. Можливо, в майбутньому ситуація зміниться.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code