Press "Enter" to skip to content

HODL або трейдинг — яку стратегію вибрати крипто інвесторам, що вигідніше

HODL або трейдинг — яку стратегію вибрати крипто інвесторам, що вигідніше

Поведінка біткоіну останнім часом знову спантеличує трейдерів і хендлерів: що ж робити з першою криптовалютою? Якої стратегії дотримуватися? На думку дослідника основних біржових криптовалютных стратегій, відповідь однозначна: холдити. Чому він зробив такі висновки і як низька волатильність біткоіна яка спостерігається останнім часом може відбитися на його відносинах з регуляторами, розбиралися в нашому матеріалі.

 

 


Чому HODL є оптимальною стратегією?


 

 

Є багато різних інструментів отримання інформації щодо вірного передбачення ціни біткоіна. Але основна проблема у вивченні найбільш корисних і валідних методів криється в тому, що вони не мають достатнього обсягу емпіричних наукових даних. Через це ми можемо зробити лише найпростіші висновки про справедливість нашого теханалізу. Є ймовірність, що навіть якщо ви довірилися тому чи іншому теханалізу і ви отримали прибуток, вам просто пощастило. А можливо, що і в тому випадку, коли ваші прогнози провалилися, ваш теханаліз вірний. Як таке може бути? Справа в тому, що ринкові процеси мають імовірнісний характер, тому ми можемо робити прогнози лише з певним відсотком точності, який ніколи не може дорівнювати 100 відсоткам.

Судячи з емпіричних даних, смуги Боллінджера можуть стати дієвим індикатором біржового аналізу вартості біткоіну. У 2017 році крипто-ентузіаст Йоріс Баккер провів дослідження, в якому вивчив деякі біржові стратегії. Основними об’єктами вивчення стали: Підтримка та опір (Support and resistance rules) — спроба визначити рівні нижче (вище), які, мабуть, мають ціну падіння (підвищення). Ці рівні називаються рівнем підтримки і опору відповідно і часто визначаються як локальний мінімум і максимум. Обґрунтування рівнів підтримки і опору полягає в тому, що інвестори прагнуть продати (купити) на піку (низькому рівні), що призведе до підвищення ціни (падіння) вище (нижче) попереднього максимуму (низького).

Прорив рівня підтримки (опору) розглядається як тригер для подальших цінових рухів в одному напрямку, тому генерується сигнал тренда, наступний за продажем (купівлею). Середнє значення балансу (On balance volume) — індикатор, що розраховується за даними обсягу торгів (Volume). Важливо, що в методиці свого розрахунку він не має моделі усереднення, а, отже, є синхронним з ціною індикатором, а в ряді випадків — навіть випереджаючим. Стратегія фільтрації (Filter rules) — відстежує тенденції, купуючи (продаваючи) валюту, коли вона піднімається (падає) на певний відсоток після останнього низького (пікового) значення. Правило фільтра задається наступним чином. Якщо ціна іноземної валюти (біткоіну) перевищує свій останній мінімум на зумовлений поріг x%, використовуйте місцеву валюту (долар) і купіть іноземну валюту (біткоін). Коли ціна на валюту рухається вниз, принаймні на % від подальшого максимуму, робите короткий продаж іноземної валюти і купуєте місцеву валюти з виручкою.

Позиція зберігається до тих пір, поки ціна іноземної валюти не буде перевищувати її останній мінімум на x% знову, після чого вищезгадана стратегія повторюється. Ковзні середні (Moving average rules) — стратегія, яка намагається відстежувати тенденції і виявляти неминучі. На відміну від фільтрації, ковзаючі середні торгові стратегії спрямовані на згладжування волатильних часових рядів. Прорив каналу (Channel breakout) – відбувається, коли ціна рухається за межі каналу, що визначається мінімумом і максимумом за попередні N часових інтервалів.

Канал виникає тільки тоді, коли максимум попередніх N часових інтервалів знаходиться в межах x% від мінімуму попередніх N часових інтервалів, виключаючи поточну ціну. Смуги Боллинджера (Bollinger Band) — являють собою набір ліній, на яких побудовані два стандартних відхилення (позитивний і негативний) від простої ковзної середньої ціни цінного паперу. Bollinger Band, розроблені відомим технічним трейдером Джоном Боллинджером, зазвичай мають два стандартних відхилення від простої ковзної середньої, але можуть бути скориговані з урахуванням уподобань користувача.

 

 

Кожна з представлених торгових стратегій зіставлялася зі звичайним хандлінгом. Результати дослідження показали найбільшу ефективність смуг Боллинджера, забезпечивши найбільший прибуток на п’ятихвилинному проміжку. Ця стратегія діяла добре при відхиленнях ціни і вгору, і вниз. Взагалі, смуги Боллінджера продемонстрували кращі показники в періоди найбільшої волатильності. Смуги Боллинджера були ефективні тільки при використанні багатьох невеликих коливань цін. Проте через трансакційні витрати всі довгі позиції програють в порівнянні з контрольною стратегією покупки і утримання. Таким чином, смуги Боллінджера – ефективна стратегія, хоча і не більш ефективна, ніж стратегія покупки і утримання.

 

«Хоча були визначені вигідні індивідуальні торгові стратегії, деякі технічні правила торгівлі, що використовуються окремо, як правило, не можуть передбачити всі цінові рухи. Оскільки вибір лише однієї стратегії призводить до втрати доступної інформації, що генерується залишилися стратегіями, ми розробляємо алгоритм класифікації нейронних мереж, який об’єднає торгові сигнали позиції або декількох індивідуальних торговельних правил в складну торгову стратегію. Нові комбіновані стратегії перевершують найбільш успішні індивідуальні торгові стратегії і контрольні показники на основі показників ефективності і беззбиткових транзакційних витрат», — резюмує Йоріс Баккер в своєму дослідженні.

 

Таким чином, вигідна торгівля на криптовалютном ринку, заснована на технічному аналізі, швидше за все, підійде для алгоритмів машинного навчання, а не для твіттер-провісників. І, незважаючи на ефективність деяких з них, очевидно, що на основі отриманих даних можна зробити висновок про те, що старий-добрий ходлінг залишається найкращою стратегією.

 


Низька волатильність — позитивний фактор для регуляторів


 

Варто відзначити, що в поведінці біткоіна, традиційно демонструється висока ступінь волатильності, зокрема відбулися серйозні зміни за останні кілька днів. Це також цілком можна розглядати як індикатор того, що холдери на вірному шляху. Згідно Highcharts, індекс волатильності біткоіну за останні 30 днів склав всього 1.73%, а за останні 60 днів — 2.58%. Регулятори також ймовірно побачать в стабілізації ціни біткоіни позитивний знак:

 

«Низька волатильність — це також показник того, що маніпулювання цінами, можливо, зменшилося, — вважає фінансовий експерт FXEmpire Боб Мейсон. – Після диких американських гірок біткоін, схоже, встановив довгострокові відносини зі своїми інвесторами, які, схоже, тепер з ним надовго».

 

Таким чином, низька волатильність біткойна вигідна лише завзятим ризиковим трейдерам, готовим зіграти на різких скачках тієї чи іншої монети, а ось регулятори і ходлери можуть бути спокійні: у перших з’явилася можливість налагодити законодавчу базу, а другі можуть не турбуватися за свої активи.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code