Press "Enter" to skip to content

Криптовалютні біржі. Рейтинг 15 кращих криптобірж на 2020-2021 рік

Криптобіржа є торговою платформою, що дозволяє користувачам здійснювати купівлю і продаж, зберігання та обмін криптовалют. Принцип функціонування таких майданчиків аналогічний валютним, товарним і фондовим біржам – ціни визначаються ринком, за принципом «пропозиція/попит» для кожного сертифіката.

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Крім торгівлі криптовалютою, криптобіржі надають можливість зберігати монети. Однак ми не радимо зберігати свої активи на біржових майданчиках, так як це дуже небезпечно, коли ви не ведете активний трейдинг — зберігати криптоактиви слід в особистих гаманцях (бажано апаратних Trezor або Ledger).

Ми підготували добірку найбільш надійних і зручних криптобірж, станом на 2019 рік та на початок 2020 року. Майданчиків для торгівлі криптовалютою величезна кількість, але ми радимо використовувати лише найбільші та перевірені часом, оскільки вони найбільш безпечні, а безпека дуже актуальне питання для молодого криптовалютного ринку.

 

ТОП-5 криптовалютних бірж за обсягом торгів на 2019 рік (найнадійніші майданчики):

# Біржа криптовалют Офіційний сайт Рік запуску майданчика
1 Binance https://binance.com 2017
2 Huobi https://www.huobi.com 2014
3 Exmo https://exmo.com 2015
4 OKEx https://www.okex.com 2015
5 Kucoin https://www.kucoin.com 2017

Критерії вибору надійної криптовалютної біржі

Якщо ви добуваєте цифрові монети, за допомогою хмарного майнінгу або на власному обладнанні, вам не уникнути використання бірж криптовалют для конвертації криптовалюти в фіат (рублі, гривні, долари чи євро) або ж диверсифікації вкладень, змінюючи одну криптовалюту на іншу.

Відразу уточнимо, якщо вашою кінцевою метою є односторонній обмін (разова покупка або продаж) без подальшої торгівлі, то простіше використовувати криптовалютні обмінники т. к. ними користуватися набагато зручніше і швидше, а комісія з урахуванням висновку приблизно така ж як на криптобіржах. Але якщо ви плануєте здійснювати операції на регулярній основі або придбати монети що знаходяться за ТОП-10 по капіталізації, то вам не обійтися без допомоги криптовалютної біржі.

Для того, щоб ви виявити кращу біржу криптовалют слід звертати увагу на наступні важливі моменти:

 • Рейтинг надійності та репутація. Чим кращі відгуки про біржі на популярних криптофорумах, таких як bitcointalk або Reddit, тим міцніше ви будете спати по ночах. Заводити кошти на біржу з неоднозначною репутацією не варто. Радимо прислухатися до порад і досвіду інших користувачів і вибирати перевірені майданчики.
 • Розмір комісії. Всі біржі криптовалют, як і будь-які інші обмінники, беруть за свої послуги якийсь відсоток комісії. Він різниться в залежності від біржі, в середньому 0,2%. Останнім часом біржі не встановлюють постійну величину комісій, а роблять її динамічною: % комісії зменшується із збільшенням обсягу торгів.
 • Кількість торгових пар. Чим більший вибір валютних пар пропонується на біржі, тим більше інструментів для заробітку у вас є. Це можуть бути як найпопулярніші високоліквідні криптовалюти (ТОП-10 у вашому розпорядженні), так і менш ліквідні альткоіни. Однак, потрібно пам’ятати, що кількість – не завжди запорука успіху. Набагато важливіше мати оптимальний набір торгових пар, здатний забезпечити ефективний та результативний торговий процес.
 • Добовий грошовий обіг. Чим вище показники торгового обсягу біржі, тим більші перспективи для заробітку ви отримуєте. Біржа, на якій обсяг торгів становить $50 в добу, навряд чи забезпечить вам високий заробіток. Високий добовий оборот біржі говорить про її успішність, популярність та впливовість на всьому криптовалютному ринку.
 • Платіжні опції. Широкий набір платіжних методів дає вам більше можливостей для операцій з цифровими активами. Так, одні біржі працюють виключно з криптовалютами і не підтримують фіатні гроші, а інші дозволяють використовувати будь-які грошові активи.
 • Вимоги до верифікації користувачів. На різних біржах вимоги до нових користувачів можуть відрізнятися: одні ставлять жорсткі рамки і сильно обмежують можливості торгів, інші більш лояльні до не верифікованих користувачів, але встановлюють ліміт для добових торгових оборотів. Існують також біржі, на яких немає обов’язкового підтвердження особистості, що дозволяє користувачам зберігати повну анонімність.
 • Зручний користувальницький інтерфейс. Чим більше на біржі інструментів для аналізу і статистики і чим комфортніше ними користуватися, тим оперативніше та ефективніше буде проходити процес торгів. Також важлива наявність статистики за проведеними операціями та інструментів для технічного та графічного аналізу, що дозволяє правильно оцінити ринкову ситуацію.
 • Місце локалізації торгової біржі. Деякі майданчики, що працюють на території однієї держави, можуть бути закриті для користувачів з інших країн. Найчастіше це японські і південнокорейські біржі, які є дуже привабливими для криптовалютних операцій, але доступними лише для резидентів цих країн. Своя сорочка ближче до тіла – також працює у випадку з біржами криптовалют та іншими торговими майданчиками. Адже чим краще ви розумієте всі процеси, що здійснюються на біржі, тим ефективніше будуть ваші торги.
 • Оперативність служби підтримки.Чим швидше і продуктивніше вона працює, тим більше операцій з криптовалютами ви можете здійснити, а також отримати професійну допомогу у разі виникнення проблеми.

Далі якраз виходячи з усіх цих параметрів і будуть розглянуті найбільш популярні, що зарекомендували себе і надійні ресурси, де ви зможете купувати, продавати і обмінювати ваші криптовалюти на фіатні гроші чи на інші криптомонети.

Сьогодні ми розглянемо ТОП-15 бірж криптовалют, відомих на сьогоднішній день. Вони засновані в різних країнах, але надають доступ до системи для жителів усього світу. У тому числі Украиїни, Росії та країн СНД.

Деякі біржі заблоковані для користувачів. Для доступу до їх сайтів використовуйте проксі для підміни IP. Наприклад для браузерів Chrome і Firefox є дуже зручний безкоштовний плагін ZenMate.

 

Як новачкові вибрати біржу криптовалют?

 

Часто новачки або трейдери, непосвячені в таємниці блокчейн-технологій і криптовалют, зустрічають безліч труднощів при початку роботи з криптовалютними біржами. Звичайно, механізми, функціонал і активи досить незвичайні, однак, розібратися можна.

Рекомендується вибирати криптовалютну біржу за такими характеристиками:

 • торговий оборот (обсяг) – найбільш об’єктивний показник, що демонструє актуальну популярність майданчика. Якщо багато трейдерів, значить великі обсяги торгів, отже, якість біржі хороша;
 • репутаційний фон – необхідний супутник будь-якого біржового проекту. Тут потрібна грамотна інтерпретація відгуків, коментарів та інших вражень користувачів;
 • комісійні збори. Даний параметр серйозно враховується усіма криптобіржами, так як залучати нових клієнтів дуже просто такими цифрами. Потрібно порівнювати і розраховувати варіанти. Будь-який, навіть 0,005% має значення;
 • географічні ліміти – є криптовалютні біржі, які встановлюють обмеження доступу для жителів конкретних країн. Резиденти інших держав можуть отримувати відмову в обслуговуванні. В якості прикладу можна навести трейдерів із США, яким заборонений доступ до багатьох криптовалютних бірж і не тільки;
 • конвертаційні курси. Всі біржі криптовалют намагаються пропонувати власні ставки. Іноді різниця сягає понад 11%.

 

Рейтинг бірж криптовалют за обсягом торгів

 

Найбільш надійні біржі з найбільшим оборотом грошових коштів. Кожна біржа володіє своїми перевагами або недоліками. У одній може бути багато торгових пар, у іншій — зручні способи введення і виведення грошей, низькі комісії, у третьої — зручний інтерфейс. Тому, не варто обмежуватися однією біржею, а зареєструватися і працювати на декількох.

# Біржа криптовалют Адреса майданчика Обсяг торгів за 24 години
1 Binance https://binance.com $1 260 676 385
2 Huobi https://www.huobi.com $699 527 521
3 OKEx https://www.okex.com $699 098 419
4 Hitbtc https://hitbtc.com $675 116 817
5 Bitfinex https://bitfinex.com $113 581 446
6 Bittrex https://bittrex.com $55 706 683
7 Exmo https://exmo.com $18 590 938
8 Yobit https://yobit.net $16 833 501
9 Livecoin https://livecoin.net $11 184 408
10 Poloniex https://poloniex.com $9 462 825

Те, який фінансовий оборот показує торгова біржа, говорить про її масштабність, успішность та впливовість на криптовалютном ринку. Добовий обсяг торгів – це найважливіший показник, що наочно відображає ступінь популярності і затребуваності біржі серед трейдерів.

Бути в топі за обсягами торгів – значить мати більше число активних користувачів, які щодня здійснюють великі операції з різними криптомонетами (як топовими по капіталізації, так і новими молодими валютами). Рейтинг ґрунтується на даних про актуальні обсяги торгів на кожному з представлених майданчиків. Саме ці біржі пропонуємо розглядати для торгівлі в 2019-2020 році.

Топові біржі криптовалют відрізняються не тільки широким асортиментом пар, але і високим ступенем надійності і кращими котируваннями.

У цей список бірж криптовалют увійшли кращі майданчики для торгівлі на 2019-2020 рік. Оскільки Bitcoin, Ethereum, Litecoin і інші монети постійно зростають і привертають увагу нових трейдерів і майнерів, у мережі з’являються нові сервіси для конвертації валюти. Однак вони не відрізняються високим рівнем довіри і надійності, тому обсяги торгів на них низькі і ми не включили їх у наш рейтинг.

 

П’ять кращих криптобірж з підтримкою “Українскої мови”

 

Погодьтеся, завжди зручніше і зрозуміліше користуватися сервісами, які підтримують ту мову, за допомогою якої ви будуєте щоденну комунікацію.

Ймовірність успіху на криптовалютній біржі буде набагато вище при максимальному розумінні всіх відбуваючихся механізмів.

Тому наявність “зрозумілої мови” сайту і зручного торгового інтерфейсу – це безсумнівні переваги біржі, якщо мова йде про російськомовних користувачів. Російські біржі розробляються для Росії і країн СНД, а це значить, що враховуються місцеві реалії й особливості ринків, побажання та можливості локальної аудиторії. Вони краще інших торгових майданчиків підходять для торгівлі російською мовою і для покупки криптовалюти за рублі, гриві чи інші наші гроші.

Рейтинг україномовних бірж на 2020 рік виглядає так:

# Біржа Адреса Підтримка мов
1 Binance https://binance.com
російський, англійський, китайський, іспанський, французький, німецький, український
2 Exmo https://exmo.com
російська, українська, англійська, іспанська, французька, німецька
3 BTC-Alpha https://btc-alpha.com
російська, англійська
4 Yobit https://yobit.net
російська, англійська, китайська, українська
5 KuCoin https://kucoin.com
російський, англійський, китайський, іспанський, французький, німецький

ТОП-15 кращих криптобірж на 2020-2021 рік

 

Криптовалютні біржі постійно працюють над тим, щоб дати користувачам можливість зручно та вигідно завести кошти, але з фіатом працюють поки що далеко не всі майданчики. Представляємо короткі огляди найбільш великих і авторитетних бірж криктовалюти. Цей список допоможе вам вибрати найбільш підходящу площадку.

 

Binance

 

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Криптовалютна біржа Binance це відносно нова біржа, яка розпочала роботу в 2017 році, і за цей час вона отримала популярность серед користувачів. Зараз біржа Binance входить в ТОП-5 бірж з добового обсягу торгів. Штаб квартира біржі Binance знаходиться в Гонконгу, що дає більшу надійність ніж юрисдикції інших бірж.

Binance вигідно виділяється на тлі конкурентів низькими зборами за торгівлю на платформі (0,1%) і швидкою обробкою транзакцій. Технологія Binance дозволяє біржі обробляти до 1,4 млн ордерів в секунду.

Офіціний сайт криптобіржі Binance має російськомовну версію інтерфейсу. Також користувачам доступні версії англійською, китайською, японською, корейською, іспанською та французькою мовами. Інтерфейс досить зручний і багатофункціональний.

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Біржа отримала підтримку таких великих компаній, як «Nomura», «Accenture», «Morgan Stanley» і «SBI Group». В рамках ICO до фінансування проекту долучилося також кілька великих інвесторів з Китаю та інших країн. Гендиректор компанії заявив про намір суворо відповідати вимогам законодавчого регулювання.

Переваги та плюси біржі Binance:

 • біржа №1 у світі за обсягом торгів;
 • заснована в 2017 році, але вже встигла обігнати провідні світові біржі за середньодобовим обсягом торгів;
 • найдинамічніша китайська біржа з власною криптовалютою BNB, яку створили з метою привернути початкове фінансування з допомогою ICO;
 • трейдерів приваблюють низькі комісії — 0,1%;
 • важливо відзначити високу продуктивність: біржа обробляє до 1,4 млн ордерів в секунду;
 • майданчик підтримує найпопулярніші криптовалюти і дає можливість завести гаманець для кожної з них;
 • надає широкий набір професійних інструментів для торгівлі та аналітики.
 • Комісія за операцію всього 0,1%;
 • Відсутня комісія на введення будь-якої криптовалюти;
 • Верифікація не обов’язкова;
 • Наявність програми для торгівлі на мобільному пристрої;
 • Зручний і швидкий інтерфейс.

 

Офіційний сайт Бінанс

 

EXMO (Українська криптовалютна біржа)

 

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

EXMO — біржа криптовалют працює з 2013 року, тут можна вводити і виводити долари, гривні, рублі, польські злоті і євро. Тобто можна перевести гроші з Приват 24 на біржу і дешево купити будь-яку криптовалюту!

Найбільш ходові пари вважаються BTC/USD, BTC/RUB, ETH/USD і DASH/RUB. Перекази всередині мережі здійснюються за кілька секунд, а виведення коштів йде від 5 до 30 хвилин.

 • топова російськомовна/україномовна криптобіржа, яка відрізняється високими вимогами до безпеки (саме тому не додається велика кількість торгових пар, а акцент робиться на основних криптовалютах);
 • біржа пропонує можливість виводу в рублях, гривнях, польських злотих, доларах і євро (найпопулярніші пари BTC/RUB, BTC/USD, DASH/RUB, ETH/USD);
 • відрізняється високою швидкістю роботи: для переказів усередині мережі потрібно буквально кілька секунд, а для виводу коштів – від 5 до 30 хвилин;
 • низька комісія – 0,2% за операцію.
 • Поповнення гаманця: Банк (1%), Payeer (4%), AdvCash (4%), Яндекс (5%), Qiwi (5,9%);
 • Виведення грошей: Payeer (0%), AdvCash (0%), PerfectMoney (0,5%), Банк (1%), WebMoney (2%).

 

Офіційний сайт ЕКСМО

 

BTC-Alpha

 

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

BTC-Alpha – це британська криптовалютна біржа, яка працює з 2015 року.

Біржа приділяє підвищену увагу до безпеки своєї платформи. Зараз вона входить у світовий ТОП-15 найбільш безпечних бірж за версією ICORating. Крім можливостей по захисті облікового запису і коштів користувачів, крипто біржа серйозно ставиться до перевірки всіх монет і валют, які додає на свій портал для трейдингу.

Інтерфейс біржі BTC-Alpha доступний на двох мовах – російською та англійською.

Біржі вдалося наповнити платформу усіма необхідними професійними функціями і при цьому зберегти простий і зрозумілий інтерфейс. Тому біржа BTC-Alpha підійде як професіоналам, так і початківцям трейдерам.

Серед інших переваг біржі BTC-Alpha можна виділити:

 • Високий захист акаунтів. Є два види двофакторної аутентифікації.
 • Низькі комісії. Доступна можливість торгувати з комісією від 0,1%.
 • Широкий набір монет і трейдингових пар. На платформі торгуються більше 100 монет та 200 пар.
 • Є можливість виведення і введення фіатних коштів.
 • Переказ коштів всередині біржі з 0% комісією. На біржі працює система Alpha Code, з її допомогою можна переказувати кошти між акаунтами біржі без комісії, передавати їх за межі біржі, і використовувати їх в обмінниках-партнерах біржі.
 • Реферальна програма працює вже давно, і зараз біржа анонсувала оновлення квітні 2019, згідно з яким буде можливість заробляти до 50% від комісій рефералів.
 • Крос-платформна торгівля. Крім web-версії платформи, є додаток для iOS, який зараз доступний в beta-версії.
 • 24/7 підтримка. Саппорт біржі працює цілодобово, і дуже оперативно вирішує питання користувачів.

Зручна та надійна криптобіржа з великими можливостями для трейдерів різного рівня. Дуже активно набирає популярність серед російськомовних користувачів.

 

Huobi

 

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Huobi – біржа криптовалют, заснована в 2013 році, яка на сьогоднішній день є експертної торговою платформою для професійних трейдерів. Спочатку, Huobi діяла тільки на території Китаю, але в 2017-2018 майданчик здійснив стрімкий вихід на інший світ.

Відповідно до статистики ресурсу CoinMarketCap, входить в ТОП-10 бірж за обсягом торгів. Щоденний обсяг торгів перевищує 1000000000$. Найпопулярніший токен – НТ, випущений самої біржею для фінансування своєї діяльності. Крипто біржа відома своєю високою безпекою даних, тому особливу увагу варто приділити реєстрації та верифікації аккаунта.

 • 3-є місце в світовому рейтингу криптовалютних бірж за сумарним обсягом торгів, який складає більше $518 млрд за 24 години (за даними CoinMarketCap);
 • надійність: 5-річний досвід в області фінансових послуг цифрових активів;
 • Затребуваність: загальний обсяг користувальницьких активів на платформі перевищує $10 млрд;
 • Підвищена безпека: на платформі використовується спеціалізована розподілена система захисту від хакерських атак, а 98% користувальницьких засобів зберігаються оффлайн на «холодних» гаманцях з мультипідписом;
 • Фокус на користувача: пріоритетно-компенсаційна система та фонд захисту інвесторів;
 • Постійно зростаюча глобальна блокчейн-екосистема: сервісні центри по всьому світу;
 • Багатомовність: інтерфейс з підтримкою 13 мов, серед яких є російська;
 • Huobi кэшбэк: запроси друзів і отримай 30% від їх комісій;
 • Мультиплатформовий доступ: мобільні додатки під всі платформи (iOS, Android, Windows і Mac).

 

Kucoin

 

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Kucoin це ще молода, амбітна та досить перспективна криптобіржа з власною криптовалютою, яка почала працювати з 15 вересня 2017 року. Команда творців ставить перед собою мету увійти в десятку, а потім і в п’ятірку найбільших криптовалютних бірж світу, а також перевершити успіх і популярність біржі Бінанс.

 • велика кількість торгових пар: > 300 напрямків обміну;
 • відсутність обов’язкової верифікації, можливість торгувати анонімно;
 • низькі комісії на виведення коштів аж до їх повної відсутності (наприклад, для NEO);
 • велика кількість професійних технічних інструментів для аналізу та графік побудови стратегій tradingview;
 • високий рівень безпеки і захищеності грошових активів клієнтів;
 • компетентна і чуйна технічна підтримка, яка оперативно вирішує проблеми користувачів.

Біржа Kucoin працює на десяти різних мовах, серед яких є і російська. Над розвитком і подальшим просуванням працює талановита команда фахівців з компанії Ant Financical з застосуванням самих інноваційних технологій щодо забезпечення стабільної та безперебійної роботи їхнього проекту.

Складна технологічна архітектура біржі заснована таким чином, щоб працювати з максимально можливим потоком даних без технічних збоїв, зависань і падіння продуктивності. Даний ресурс активно просувається, забезпечуючи можливість всім користувачам добре заробити.

Детальніше про біржі Kucoin читайте в нашому окремому огляді.

OKEx

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Біржа криптовалют Okex — мультивалютна майданчик для торгівлі цифровими токенами. Дуже непоганий проект, який сьогодні користується високим попитом серед аудиторії Китаю. Азіатські криптовалютні біржі сьогодні користуються величезним попитом у всьому світі, так як криптовалютний ринок в цьому регіоні розвинений сильно. Багато хороших фахівців з Китаю, Японії і Південної Кореї працюють над розробкою дуже хорошого сервісу. І біржа криптовалют Okex — один з багатьох.

OKEx це гонконгська біржа, яка була зареєстрована 15 червня 2015 року. На даний момент, біржа має 3 мовних інтерфейсу, серед яких основними є: англійська і китайська.

До торгівлі доступні понад 500 пар, загальний обсяг операцій, за якими сягає 160 000 BTC на добу.

Варто зазначити, що біржа Okex — це не просто майданчик для торгівлі, але і гаманець для зберігання токенів. А професійні трейдери можуть працювати на ній за допомогою вбудованого API, який отримав назву алго-трейдинг.

Детальніше про біржі OKEx читайте в нашому окремому огляді.

LiveCoin

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

LiveCoin — раніше головна перевага полягала в тому, що можна було поповнити гаманець USD за допомогою карти Ощадбанку і будь-якого іншого банку з комісією 1%. Після чого вигідно купити потрібну криптовалюту, а після за 0.001 BTC або 0.002 LTC (все залежить від валюти) просто перевести на основний гаманець.

Головний мінус біржі LiveCoin в тому, що у них немає Ethereum і нових криптовалют, які стрімко набирають популярність.

 • ще одна популярна біржа серед трейдерів з СНД, яка вже зайняла свою нішу на ринку;
 • дає можливість виводу як у доларах, так і в рублях (лідер за обсягом торгів у напрямку BTC/RUB);
 • пропонує велику кількість валютних пар;
 • зручний і функціональний інтерфейс з підтримкою російської мови;
 • підвищений рівень захисту надійне шифрування і програмування, двофакторна аутентифікація);
 • цілодобова служба підтримки російською та англійською мовами.
 • Торговельних пар: 191;
 • Комісія за операцію: 0.1-0.2%;
 • Поповнення гаманця: Банк (1%), Payeer (1,5%), PerfectMoney (1,5%);
 • Виведення грошей: Payeer (1.5%), PerfectMoney (1,5%), Банк (2,5%+7$).

Детальніше про біржі LiveCoin читайте в нашому окремому огляді.

YoBit

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Криптовалютна біржа YoBit підтримує велику кількість торгових пар. YoBit має безліч різних додаткових функцій крім торгівлі, біржа роздає своїм користувачам безкоштовні кріптовалюти. Неофіційно починає торгувати криптовалютами які знаходяться в стадії ICO.

Особливості біржі:

 • можливість введення і виведення в фіаті (долари і рублі);
 • популярна російськомовна біржа, яка підтримує рекордну кількість валютних пар – більше 1000;
 • торгуються всі рідкісні криптомонеты, навіть самі екзотичні, які більше ніде не зустрінеш;
 • великий добовий обсяг торгів – $15 млн;
 • швидке введення та виведення коштів;
 • низька комісія (не більше 0,2%);
 • зручний розширений функціонал сервісу з двофакторної захистом користувальницьких акаунтів;
 • трейдерам пропонуються відмінні бонуси у вигляді лотерей з солідними призами та іншими розвагами.

Розробники постаралися інтегрувати в майданчик YoBit абсолютно все, що має популярність у даній сфері. Це відчувається, коли дивишся на верхнє меню сайту.

Крім класичної біржової торгівлі нам пропонують:

 1. InvestBox — інструмент для накопичення монет. Припустимо ми інвестуємо 1 BTC, а нам обіцяють, що він кожен день буде рости на 0.2% завдяки трейдерам.
 2. Dice — це гра в кості, де ми можемо робити ставку і подвоїти свій виграш (4% сліпих місць для ставок). Але я б рекомендував набивати сатоши через PrimeDice.
 3. FreeCoins — розділ для отримання безкоштовних монет за допомогою розгадування капчі. Правда дають зазвичай мало монет.
 4. ICO — проводиться попередній збір грошей на випуск різних альткоинов, але 90% з них чисті шахраї. Завжди читайте про проекти на інших сайтах!
 5. Yovi — власна криптовалюта, яка вічно росте в ціні з-за правил. Її легко купити і важко продати.

Комісії за висновок рублів з YoBit:

 • QIWI – 4%;
 • Вебмані і ЯндексДеньги – 2%;
 • Capitalist – 5%;
 • карти Visa або MasterCard – 70 руб і 3%;
 • рахунок оператора мобільного зв’язку Росії – 1%.

Виведення коштів відбувається миттєво. Після замовлення виплати біржа надсилає на вказану при реєстрації адресу електронної пошти лист з підтвердженням переказу. Переказ коштів з Йобит в будь криптовалюті – це звичайна транзакція. Потрібно просто вказати гаманець одержувача і суму переказу.

 

Офіційний сайт Йобіт

 

Coinbase

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Coinbase — не тільки біржа, але і криптовалютний гаманець. Вона приваблює великих гравців і безумовно в список найбільших майданчиків. Coinbase підтримує чотири основні кріптовалюти: ефір, биткоин, Bitcoin Cash і лайткоин. Є реферальная система, мобільний додаток і страхування депозитів.

Основні переваги:

 • Кількість клієнтів перевищує 10 млн;
 • Офіційно підтримуються клієнти з 32 країн;
 • Навесні 2017-го було оголошено про створення месенджера Token. За аналогією з WeChat він дозволяє проводити цифрові платежі;
 • Заявки на купівлю криптовалют виконуються дуже швидко. Coinbase безпосередньо купує і продає криптовалюту у користувачів. Не потрібно чекати, поки на ринку з’явиться друга сторона.

Детальніше про біржі Coinbase читайте в нашому окремому огляді.

HitBTC

HitBTC працює з 2013 року і являє собою торгову платформу з красивим дизайном, швидким движком, мультивалютного підтримкою і з можливістю торгівлі як різними криптовалютами, так і токенами.

 • британська криптовалютная біржа, що функціонує з 2015 року, яку дуже шанують трейдери-любителі ботів;
 • особливо приваблива низькими комісіями (0,1%) і оптимальним числом валютних пар (зосередженість на основних ринках);
 • швидка реєстрація та легка навігація на сайті;
 • просунутий інтерфейс з ефективними інструментами для аналітики та аналізу;
 • наявність демо режиму: біржа дає спробувати торгувати в реальних ринкових умовах, не інвестуючи гроші;
 • висока безпека користувальницьких акаунтів.

Щоб поповнювати і виводити кошти у валюті, користувачеві потрібно пройти верифікацію. Але й без цієї процедури можна користуватися сервісом HitBTC. Правда тоді для вводу і виводу будуть доступні тільки кріптовалюти.

Для проходження верифікацію потрібно надати наступну інформацію:

 • Ф. В. О.;
 • країни проживання;
 • дату народження;
 • адресу;
 • скани документів і так далі.

Детальніше про біржі HitBTC читайте в нашому окремому огляді.

Poloniex

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Poloniex (Полоникс) — коли була найбільшою біржею криптовалют в світі. На ній можна купити або продати всі популярні пари. Вона почала працювати у 2014 році і досить швидко за рахунок високого ступеня надійності вийшла на перше місце з добового об’єму торгівлі. Досвідчені трейдери часто називають цю майданчик «Поло». Біржею користується понад 45 тисяч користувачів.

 • величезна кількість зареєстрованих користувачів: понад 45 тисяч активних майнер з усього світу;
 • найбільший фінансовий оборот (близько $347 млн/добу);
 • надійність системи і максимально високий рівень безпеки;
 • велика кількість торгових пар (понад 100 пар для обміну);
 • зручні інструменти для торгівлі і аналізу та низькі комісії (від 0 до 0,25%).

Цей майданчик приваблює трейдерів за рахунок великої кількості пар. Серед плюсів можна відзначити оперативну технічну підтримку. Незважаючи на велику кількість користувачів, в онлайн-чаті можна швидко вирішити проблему.

Однак є незначні недоліки. По-перше, ця біржа криптовалют підтримує лише англійську мову. Незважаючи на це, за рахунок інтуїтивно зрозуміло інтерфейсу вбудованого перекладача в браузері, навіть новачки можуть швидко освоїтися на майданчику Poloniex і користуватися всіма її можливостями. По-друге, з-за високої популярності на цьому майданчику є хакери, які використовують фішинг, щоб вкрасти дані гаманця. Будьте пильні, особливо при читанні листів на пошті, не варто кликати на сумнівні посилання.

Комісійні збори Полоникс:

 • для «maker» (хто відкриває позицію) комісія становить 0-0,15%;
 • для «taker» (хто закриває позицію) комісія складає 0,1-0,25%.

Наявність комісії такого плану повинне привести до зменшення спредів, так само стимуляції користувачів відкривати нові позиції, а не закривати існуючі.

Kraken

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Kraken (Кракен) — заслужено потрапляє в самі найбільші біржі криптовалют. Це досить популярна онлайн платформа, яка має безліч позитивних відгуків від трейдерів з різних країн. Незважаючи на те, що домен зареєстрований в 2000 році, компанія почала діяльність 28 липня 2011 року. Платформа заснована організацією з Сан-Франциско. Ознайомитися з докладною історією розвитку можна на офіційному сайті.

Комісія для трейдерів складає 0,2% і зменшується при збільшенні оборотів торгівлі.

З добового обсягу торгів Kraken знаходиться на другому місці. Майданчик підтримує лише кілька мов: англійська і японська. Відсутність російськомовної підтримки не заважає користувачам з Росії брати участь у торгах на платформі Kraken. При порівнянні біржі криптовалют Poloniex з Kraken, друга поступається лише у кількості пар.

Досвідчені трейдери відкривають відразу кілька акаунтів на різних майданчиках.

 

Bitfinex

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Bitfinex — зарубіжна біржа криптовалют, яка зацікавлена в російськомовній аудиторії і завершує наш список топ платформ. На російську мову переведені всі основні розділи сайту. Спочатку ця площадка позиціонувала себе як біржі Bitcoin, однак на ній почали швидко з’являтися і інші кріптовалюти.

 • проста і зручна в користуванні популярна російськомовна біржа;
 • підтримує більше 20 валютних пар, в числі яких всі відомі монети;
 • швидкий обмін будь кріптовалюти на долари (інші фіатні гроші не підтримуються);
 • наявність мобільного додатку для iOS і Android дозволяє легко відкривати нові угоди і завершувати розпочаті;
 • відмінний бонус для новачків – наявність демо-рахунку, що дозволяє без ризиків вивчити основні принципи торгівлі на біржі.

Також Bitfinex підтримує введення і виведення фіатних коштів, в результаті чого розробники змогли додати кілька нових криптовалютных пар. Користувачі біржі тепер можуть вносити депозити з допомогою японської ієни і британського фунта стерлінга, а також здійснювати вивід цих грошових коштів.

Таким чином, на біржовий платформі Bitfinex з’явилися наступні торгові пари:

 • BTC: BTC/JPY і BTC/GBP
 • ETH: ETH/EUR, ETH/JPY і ETH/GBP
 • NEO: NEO/EUR, NEO/JPY і NEO/GBP
 • EOS: EOS/EUR, EOS/JPY і EOS/GBP
 • IOTA: IOTA/JPY і IOTA/GBP

Увага! З січня 2018 року діють нові правила реєстрації та активації акаунтів. Для того, щоб активувати акаунт, користувачеві необхідно внести мінімум $10 0000.

 

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ БІТФАЙНЕКС

 

Bittrex

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Bittrex (Бітрекс) — ще одна зарубіжна майданчик для обміну криптографічних валют. Ця біржа криптовалют не користується широкою популярністю серед російськомовних користувачів. Хоч вона і підтримує велику кількість пар, але за фактом виводити в долари можна лише Bitcoin. Відповідно, якщо трейдер хоче поміняти ETH на USD, то йому доведеться спочатку переводити в ефір монету Биткоин, а вже потім конвертувати криптовалюту в долари. З-за цього частина коштів втрачається на зайвої комісії.

 • американська криптобіржа, одна з найбільш затребуваних для торгівлі альткоинами;
 • представлено більше 180 альтернативних биткоину цифрових валют;
 • великий добовий оборот – $296,6 млн;
 • широкий перелік доступних валютних пар;
 • двофакторна аутентифікація;
 • відносно невелика комісія (0,25 %).

Ще одна причина низької популярності в Росії та інших країнах пострадянського простору полягає у відсутності російської мови. Інтерфейс біржі криптовалют залишає бажати краще. В інтернеті досить платформ, які краще Bittrex, хоч і добовий обсяг торгів може виявитися нижче.

Цю біржу вибирають трейдери, які займаються купівлею і продажем менш популярних криптовалютам.

CEX

Криптовалютні биржи. Рейтинг 15 лучших криптобирж на 2019 год

Компанія CEX.IO, зареєстрована в 2013 році в Лондоні, до 2015 надавала послуги хмарного майнінгу, а до 2016 року володіла одним з найбільших пулів майнінгу біткоінів «GHash.IO». В даний час CEX.IO функціонує як онлайн-сервіс обміну криптовалют.

Для реєстрації на CEX.IO користувач повинен лише вказати адресу електронної пошти, ввести пароль або використовувати свій обліковий запис у соціальних мережах. Після того, як анкета була відправлена, користувачеві необхідно дочекатися відповідного листа на скриньку і відправити підтвердження.

Пройшовши реєстрацію, клієнт може торгувати криптовалютой в лімітах, встановлених на біржі. Для отримання доступу до поповнення і висновку фіатних (легітимна валюта: долар, євро і так далі) грошей можна через процедуру верифікації.

Для цього необхідно заповнити анкету, вказавши номер посвідчення особи, персональні дані та адресу проживання.

Сервіс запросить відскановану сторінку закордонного паспорта або водійського посвідчення та фото клієнта разом з самим документом. Крім того, потрібно підтвердити адресу проживання рахунками за комунальні послуги або зв’язок, виписками з банку.

Після підтвердження CEX.IO знищує відправлену інформацію. Тому при відновленні документа або зміну паспорта дану процедуру потрібно повторити.

CEX.IO працює за принципом Know Your Customer (знай свого клієнта), а також боротьби з відмиванням грошей (AML), отримала сертифікат PCI DSS, як доказ відповідності стандартам безпеки даних індустрії платіжних карт.

Сервіс дозволяє (і настійно рекомендує використовувати двофакторну аутентифікацію через дзвінки, смс-повідомлення або Google Authenticator.

Сама біржа працює під наглядом британських властей і тому намагається забезпечувати високий рівень надійності. На даний момент біржа не стикалася з великими інцидентами безпеки.

Види криптовалютних бірж

Всі криптовалютні біржі можна поділити на два типи централізовані і децентралізовані. Щоправда, варто уточнити, що на даний момент понад 90% торгів проходить на централізованих майданчиках, оскільки запуск і розвиток децентралізованих майданчиків тільки починається.

Централізовані біржі

Централізовані криптовалютні біржі дозволяють купувати більш широкий перелік криптовалют. Вся криптовалюта тут купується за:

 • найбільш ліквідні кріптовалюти: біткоіни (Bitcoin) і ефір (Ethereum),
 • стейблкоины: Tether (USDT), TrueUSD, TrustToken і т. д.
 • власні токени криптовалютных бірж: Binance Coin, Huobi Token і т. п.

Іншими словами, для того, щоб купувати кріптовалюти на централізованій біржі, вам заздалегідь необхідно провести конверсію фіатной валюти на одній з фіатних криптобирж (EXMO, YoBit, LiveCoin) або обмінників.

Централізовані криптовалютні біржі дозволяють купувати порівняно великий перелік криптовалют. Тут без проблем можна купити практично всі ліквідні альткоины: Monero, Ripple, ZCash і сотні інших.

Говорячи про перелік можливих до придбання криптовалют, слід все ж відзначити той факт, що централізовані криптобиржи також регулюються державою, хоча і менш суворо, ніж фіатні біржі. У зв’язку з цим, централізовані біржі пропонують до придбання лише ті кріптовалюти, за якими стоять конкретні люди і компанії. Торгуючи на біржах цього класу, ви можете бути впевнені в тому, що випадково не придбаєте повний скам.

Також варто відзначити, що подібні біржі непогано підходять для трейдингу криптовалютами. Звичайно, на даний момент вже довгий час доступний трейдинг похідними фінансовими інструментами на кріптовалюти, наприклад ф’ючерсом на биткоин на Чиказькій товарній (CME) та опціонної біржах (CBOE). Тим не менш, торгівельні умови подібних торгових майданчиків високі навіть за мірками професійних трейдерів. Тому для початківців трейдерів і трейдерів з невеликим капіталом централізовані криптовалютні біржі залишаються найбільш підходящим вибором.

Прикладами централізованих криптобирж є: Binance, Huobi, EXMO.

Децентралізовані біржі

Децентралізовані майданчика це найбільш просунутий з технічної точки зору варіант організації криптовалютной біржі. На відміну від централізованих майданчиків, біржі цього типу не зберігають інформацію про клієнтів та їх грошові кошти централізовано. З точки зору інформаційної безпеки це є безсумнівним плюсом. Децентралізовану криптобиржу практично неможливо зламати, принаймні допомогою поширених практик проведення кібератак.

З фінансової точки зору цей тип бірж менш надійний: на таких біржах мало не щодня з’являються нові кріптовалюти, надійність яких часто сумнівна. З цієї причини купівля криптовалютных активів на подібній торгової майданчику може призвести до втрати інвестицій.

Регуляція децентралізованих криптобирж здійснюється в значно меншій мірі, ніж централізованих. У зв’язку з цим, даний тип криптобирж більше всього підходить досвідченим трейдерам і інвесторам, які можуть грамотно оцінити рівень ризику при купівлі маловідомих криптовалют. Початківцям все ж краще вибрати централізовану криптобиржу.

Прикладом децентралізованої криптобиржи є IDEX і EtherDelta.

Типи комісій за виведення і торгові операції

Користувачі криптовалютных бірж повинні сплачувати певні види зборів, щоб користуватися послугами сайту. Найбільш поширені види зборів:

 • комісії з депозитів і зняття коштів з рахунку біржі,
 • стягнення комісій за торговельну діяльність (за операцію).

Плата за введення і виведення зазвичай залежить від типу перекладу. Банківські перекази, поповнення з банківських карт і використання альтернативних платіжних систем відрізняються з точки зору комісії. Депозити і зняття в криптовалюте зазвичай безкоштовно, потрібно заплатити тільки комісію за транзакцію, яка виплачується майнер. Зараз вона ще нижче, якщо біржа використовує транзакції SegWit.

Інший загальний тип оплати — це торговий збір, який виплачується у відсотках від кожної операції, здійсненої на платформі. Плата за торгівлю зазвичай коливається від 0,1% до 0,25%, але може становити до 1% від суми торгів, що справляється за оформлення ордерів на біржі.

Деякі майданчики пропонує різноманітні умови для маркет-мейкерів і тейкеров. Маркет-мейкер — це трейдер, який розміщує замовлення у книзі ордерів (продає), тобто він робить ринок, а тейкером є трейдер, який купує, тобто знижує ліквідність, відводить активи з біржі. Плата з мейкера тому завжди нижча порівняно з тейером, так як в цьому випадку користувачі дають ліквідність ринку, яка приносить користь торгової майданчику.

На деяких біржах криптовалют не потрібно платити будь-які торговельні збори. Такі біржі все більш популярні, але досі не пропонують високу ліквідність. Крім того, відсутність комісій за угоду може компенсуватися високим збором за виведення коштів з біржі.

Рейтинг бірж по розміру стягуваної комісії при торгівлі

Інформація про стягуються біржами комісій за проведені операції знаходиться у вільному доступі і зазвичай публікується на офіційному сайті біржі. Тому одним з важливих критеріїв вибору торговельної площадки є, звичайно ж, розмір комісії за транзакції, адже на різних майданчиках ви зустрінете різні цифри. Очевидно, що чим нижче комісія, тим вище буде ваш заробіток.

# Біржа Введення/виведення фіата Розмір комісії
1 Binance немає 0,1 %
2 Exmo є 0,1 %
3 BTC-Alpha є 0,1 %
4 Yobit є 0,2 %
5 HitBTC немає 0,2 %
6 Livecoin є 0,2 %
7 Bitfinex за умови верифікації 0,2 %
8 Poloniex немає 0,25 %
9 Bittrex за умови верифікації 0,25 %
10 Kraken за умови верифікації 0,26 %

ТОП-6 бірж з мінімальними зборами

 • Торгові збори Binance — найнижчі серед перевірених та найпопулярніших бірж, комісія в розмірі 0,1% за транзакції та ще більш низька плата, якщо ви використовуєте токени Binance.
 • Exmo бере комісію 0,1% і з мейкера, і з тейкера.
 • Livecoin — це биткоин і альткоин-біржа з безліччю валютних пар, в тому числі за фіат. Поповнення різними способами, є варіанти без комісій (через Капіталіст і криптовалюту). За операцію при невеликих обсягів торгів — 0,18%. Націлена на російський ринок, але має невелику ліквідність.
 • Bitfinex дозволяє проводити операції за 0,1%, якщо ви продаєте, і 0,2%, якщо купуєте.
 • У Cex.io комісія мейкеру встановлюється від 0,16% до 0% в залежності від обсягу, для тейкера — 0,1–0,2%.
 • GDAX (тільки від Coinbase) безкоштовний для мейкерів і 0,25% для тейкеров. Також у itBit.

Вибір кращої біржі на 2019 рік за відгуками трейдерів і майнер

Відгуки – це те, що може дати максимально об’єктивну оцінку товару/послуги/сервісу. В теорії можна нескінченно міркувати про переваги, критикувати за недоліки, оперуючи “розумними” термінами і роблячи гучні висновки. Однак реальний користувальницький досвід, яким діляться трейдери, дає правдиву картину роботи з тією або іншою криптовалютной біржі.

Обговорення проходять на найбільших форумах про криптовалютах, користувачі діляться своєю думкою, залишають відгуки, формують рейтинги, дають поради новачкам, розбирають останні новини сфери, оцінюють нові молоді монети і біржі.

Отже, рейтинг криптовалютных бірж за відгуками трейдерів в 2019 році:

5Livecoin$11 184 40848804.03.2014 УКР, ENG, CHN, FR, IT, ESP

# Біржа Обсяг торгів, 24 год Пари Початок роботи Мови
1 Binance $1 260 676 385 249 01.04.2017 УКР, ENG, CHN
2 Exmo $18 590 938 46 18.09.2001 УКР, ENG, CHN, FR, IT, ESP, POL
3 OKEx $699 098 419 455 28.09.2011 ENG, РУС, CHN
4 Yobit $16 833 501 5869 25.08.2014 УКР, ENG, CHN
6 Poloniex $9 462 825 99 10.01.2014 ENG
7 Bittrex $55 706 683 263 25.01.2014 ENG
8 Bitfinex $113 581 446 105 11.10.2012 УКР, ENG, CHN
9 Kraken $67 433 329 47 03.04.2010 ENG, JPN

Кожен читач може допомогти поліпшити рейтинг найбільших бірж криптовалют. Залиште свій відгук про роботу з певної майданчиком. Ваша думка допоможе інших користувачам знайти надійний сервіс для обміну кріптовалюти.

На що ще звертати увагу при виборі торгової площадки?

В мережі працює досить велика кількість майданчиків з обміну криптовалютой, з-за чого у новачка можуть виникнути серйозні проблеми з вибором майданчика. ПрофитГид підготував кілька простих рекомендацій, які допоможуть правильно вибрати сервіс та почати заробляти на криптографічного валюті.

Для успішної торгівлі, введення і виведення коштів слід звертати увагу на такі фактори:

 1. Добовий обсяг торгівлі.

Одним з найважливіших показників будь-якої біржі криптовалют є добовий обсяг торгівлі. За цим показником можна також оцінювати ажіотаж навколо конкретної пари і прогнозувати подальший рух курсу.

 1. Введення і виведення засобів.

Перед реєстрацією та поповненням коштів, уважно читайте умови введення і виведення, а також звертайте увагу на платіжні системи, які підтримує біржа криптовалют. Гра на біржових курсах може виявитися менш вигідною, з-за високої комісії за зняття коштів.

Це ж стосується і майнер. Заробіток з майнінгу теж виявиться менш істотним, тому міняти криптовалюту в долари краще всього на майданчиках без комісії або з мінімальним рівнем.

При роботі з біржами користувачеві не потрібно платити податок від видобутку кріптовалюти.

Якщо вам необхідні операції з фіатом, намагайтеся віддавати перевагу бірж, які підтримують:

 • WebMoney;
 • QIWI;
 • Яндекс.Гроші;
 • банківські картки.
 1. Криптовалютні пари.

Є біржі, які працюють тільки з біткоіном (BTC) або обмеженою кількістю інших популярних криптовалют, є такі, які надають можливість придбати практично будь альткоин, відразу після ICO.

 1. Моніторинг курсів.

Досвідчені трейдери і майнеры відкривають акаунти відразу на декількох біржах криптовалют. Це дає можливість знаходити не тільки кращі пропозиції на ринку для обміну, але і заробляти за рахунок арбітражу. Слідкуйте за графіком курсів на біржах і шукайте сигнали для закриття позицій відразу на декількох майданчиків. Прибуток від таких операцій виявляється не найбільша, але якщо робити все правильно, можна гарантовано виходити в плюс. В мережі є досить велика кількість стратегій гри на біржі. Вони допоможуть заробляти на арбітражних ставках.

 1. Не потрібно завантажувати додаткове ПЗ.

Відсутність скриптів (спеціалізованих програм) теж можна розцінювати як перевагу. Не завантажуйте програми з маловідомих бірж.

В якості альтернативного способу для обміну валюти на криптовалюту, можна використовувати термінали. Єдиний недолік полягає в тому, що багато з них підтримуються тільки Bitcoin, причому курс конвертації може виявитися не самим вигідним.

Також варто врахувати такі моменти:

 • Верифікація аккаунта (завантаження документів, що підтверджують вашу особу). На деяких біржах торгові операції можна проводити тільки після верифікації, на інших — це обмеження відсутній або обмежено денним лімітом. Верифікація потрібно в обов’язковому порядку при поповненні аккаунта банківським переказом або при використанні інших платіжних систем, де ця процедура передбачена.
 • Є можливість торгувати, використовуючи плече або взяти кредит у інших користувачів.
 • Для громадян якоїсь країни надаються послуги? Деякі майданчики обмежують відвідування або реєстрацію користувачам з інших країн.

Часті питання

Ми постаралися відповісти на всі питання щодо майданчиків для торгівлі криптоактивами, але якщо у вас залишилися якісь додаткові питання задавайте їх у коментарях нижче.

Що таке біржа кріптовалюти?

Біржа кріптовалюти — це спеціальний сайт, де ви можете купити або продати різні кріптовалюти за рублі або долари. Так само ви можете зберігати куплену криптовалюту прямо на біржі протягом необмеженого часу.

Як користуватися біржами криптовалют?

У списку вище під назвою кожній з бірж є посилання на інструкцію, де детально описано як працювати на цій торговому майданчику.

Криптобиржи приймають QIWI / WebMoney / Яндекс Гроші?

У кожній біржі свій список платіжних систем з якими вона працює — деякі приймають зазначені вище валюти, а деякі ні. У списку вище ми вказали які біржі працюють з російськими електронними платіжними системами, конкретно — це EXMO і YoBit.

Чи є офіційна офіційна біржа?

Практично всі біржі криптовалют є зареєстрованою приватною фірмою, але якийсь найголовнішою або офіційною на даний момент немає!

Яка їх представлених майданчиків краща?

Ми постаралися зібрати в нашому рейтингу ті біржі, які найбільш зручні для користувачів з країн СНД. А яка з них краща саме для вас ви зможете дізнатися лише спробувавши кожну.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code