Press "Enter" to skip to content

Мінфін РФ введе патентне оподаткування на майнінг кріптовалюти

За словами заступника міністра фінансів РФ Олексія Моїсеєва, його відомство розглядає можливість ввести патентну систему оподаткування щодо майнінгу криптовалют. Про це пише ТАСС.

У той же час, підкреслив чиновник, Мінфін не планує оподатковувати дохід власників криптовалют.

“Я думаю, ми не будемо обкладати податком зростання номінальної вартості криптовалют, але вихід номінальної вартості, я думаю, ми будемо оподатковувати. Але, може, це все залишиться вкрите патентом, щоб не створювати необхідність вести масштабну бухгалтерію”, — сказав він.

Моїсеєв також повідомив, що Мінфін планує зробити майнінг виключним видом діяльності. На думку посадовців, оскільки видобуток криптовалют являє собою пов’язану з отриманням прибутку комерційну діяльність, то і статус майнера повинен бути відповідним чином оформлений — або індивідуальний підприємець, або юридична особа.

“В принципі, майнер биткоина нічим не відрізняється від людини, який миє золото”, — додав наостанок Олексій Мойсеєв.

У Російській Федерації патентна система оподаткування являє собою спеціальний режим, при якому сплата спрощеного податку відбувається авансом. На підтвердження факту сплати податків податкова інспекція видає патент.

Раніше останній відносно глибокий дамп ціни биткоина Олексій Моїсеєв сприйняв як незаперечний доказ “фінансової піраміди криптовалют”. Що як би говорить нам про компетентності заступника міністра фінансів РФ.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code