Press "Enter" to skip to content

Основні проблеми криптовалют

Основні проблеми криптовалют

Оскільки криптовалюти на основі блокчейн, такі як Біткоін і Эфіріум, продовжують прогресувати в плані розвитку і популярності, мрія про масове прийняття починає здаватися більш досяжною.

Проте належить ще багато чого зробити. І навіть біткоіни – найпопулярніша, цінна і безпечна криптовалюта далеко не повністю готова для споживачів. Незважаючи на те, що біткоін ще не зміг впоратися з масовим прийняттям, якщо б це сталося сьогодні, то ми зіткнулися б з іншими ключовими факторами, які слід розглянути, якщо ми хочемо коли-небудь вийти з «пісочниці блокчейна».

У той час як технологія блокчейн пройшла довгий шлях, ще багато чого належить зробити. Всі проблеми, які були проаналізовані, як і раніше, є серйозними перешкодами, і деякі з них як і раніше є проблемами в самій традиційній економіці. Напрямки розвитку в блокчейні — це де креативність і ентузіазм ніколи не перестають дивувати.

 

 


Так які ж існують проблеми у криптовалют


 

 

Масштабованість

Це перше, що спадає на думку і це один з найбільш обмежуючих бар’єрів. Пропускна здатність мережі біткоіна була випробувана в останні місяці, і результати добре відомі: затримка транзакцій, високі комісії і багато лайки в Twitter. Так, масштабованість є проблемою самою по собі, але напруженість, створювана дискусіями навколо неї, може бути настільки ж поганою. Вона призводить до термінових продажів через паніку на ринку, боротьбі за зміни протоколу і загальної плутанини для користувачів. На щастя, це було основним питанням, яким займалися розробники і у них було достатньо варіантів вирішення проблем, в тому числі BIP (пропозиція щодо поліпшення біткоіна). Багато розробників також звернули свою увагу на альтернативні блокчейни, які розроблені з використанням новітніх технологій і з потенціалом масового прийняття.

 

 

Захист прав споживачів

Раніше співтовариство криптовалют тріумфувало, оскільки ринкова капіталізація біткоіна обігнала PayPal. Це, як не дивно, також можна розглядати як проблему. Хоча біткоін затьмарив PayPal за капіталізацією, його користувальницької бази не існує, на відміну від близько 210 млн користувачів, які володіють обліковим записом PayPal. З огляду на вищесказане, легко зробити висновок, що криптовалюта як і раніше є досить спекулятивним ринком. Отже, що заважає людям використовувати Bitcoin і інші кріптовалюти, які пропонують набагато більш досконалі технології, ніж PayPal? Два слова: захист споживачів. Просто такого поняття немає в криптовалютном світі. Якщо ви хочете купити щось в біткоінах, вам потрібно довіритися продавцю, або вам потрібен агент ескроу, який зможе виступити посередником в угоді, що робить весь процес складним і дорогим. Нуно Коррейя, генеральний директор Utrust, говорить, що його команда створює просте, але ефективне рішення на платформі, яка буде оснащуватися власною системою захисту споживачів, дозволяючи клієнтам робити покупки в Інтернеті з тією ж легкістю, що і при використанні eBay або PayPal. Він стверджує: “UTRUST додасть впевненості крипто користувачам. Вони більше не будуть відчувати, що вони ризикують при покупці онлайн!”

 

 

Волатильність

Біткоін схильний до волатильності, двоюрідної сестри інфляції. Хоча трейдери заробляють за допомогою неї собі на життя, це не бажане явище для будь-якої валюти. Ця проблема добре пов’язана з питанням захисту споживачів, який ми тільки що розглянули. Торговці і клієнти є двома основними компонентами будь-якої транзакції, і, хоча багато хто готовий витрачати свої BTC, де тільки можна, торговці можуть неохоче займатися додатковим ризиком. Хоча система, що використовується на платформі Trust, дозволяє торговцям мати справу тільки з фіатнимі грошима, це не є повним вирішенням проблеми волатильності. Проте такі проекти, як Bitshares, Waves і Tether, використовують технологію Blockchain, щоб надати токени, прив’язані до стабільної ціни популярних фіатних валют і товарів, такі як BitUSD, wUSD і USDT.

 

 

Безпека

Ми навіть не говоримо про обурливу кількість шахраїв, махінацій і трюків, призначених для крадіжки ваших монет в Інтернеті. Ми говоримо про біржі. Біржі стали воротами в світ криптовалют, забезпечуючи зручний і доступний сервіс. Однак ці ж біржі стали централізованими в просторі децентралізованої економіки. Від сумнозвісної атаки Mt. Gox до останніх проблем, виявлених в Bitfinex і BTC-e. Дана проблема, схоже, з часом не покращилася. Рішення лежить в децентралізованих біржах (DEX). Проекти з відкритим вихідним кодом, такі як Bitsquare, Waves DEX і незабаром BarterDEX від SuperNet — все віддають контроль в руки користувача, дозволяючи їм купувати і продавати криптовалюти без необхідності довіряти сторонній організації, підвищуючи безпеку, конфіденційність і ефективність. Аудо, керівник спільноти SuperNet, розповідає: “З децентралізованою біржею, такою як BarterDEX, торгівля може здійснюватися через гаманець в децентралізованому середовищі. Таким чином, користувачеві просто потрібно буде завантажити один додаток, який буде функціонувати як гаманець з безліччю токенів і обмінник. Це все, що йому потрібно, і в підсумку буде дуже легко зберігати, купувати і продавати безліч криптовалют, якщо додати додаткові функції в додатку.”

 


 

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code