Press "Enter" to skip to content

Шахрайські схеми з Біткоіном

Шахрайські схеми з Біткоіном

Оскільки ціна біткоіну значно зросла за останні кілька років – число шахраїв збільшилося багаторазово. Схеми не є новим, вони вже були розроблені з самого початку популярності криптовалют. У цій статті ми представляємо сім найбільш поширених типів шахрайських схем з криптовалютами, про які слід знати, щоб не стати жертвами якогї-небудь з них.

 

 


Підроблені гаманці


Кожному користувачеві потрібен гаманець для зберігання своїх монет і відправки або отримання платежів. Існує чотири основних типи гаманців для біткоінів і інших криптовалют, а саме:

  • апаратні гаманці,
  • веб-гаманці,
  • десктопні гаманці,
  • мобільні гаманці.

Шахраї не пропустили високий попит на мобільні гаманці і почали створювати підроблені програми. Фейкові гаманці для біткоінів звичайно мають ім’я, дуже схоже на офіційні і перевірені гаманці, такі як Coinbase або Mycelium, а в деяких випадках підробки розміщують той же логотип. Ця тактика заплутує недосвідченого користувача, який думає, що встановлює офіційний гаманець, який всі рекомендують. Деякі шахрайські гаманці просочилися в магазини додатків Apple і Android, маскуючись під справжні.

Ще один спосіб, яким фейкові гаманці залучають клієнтів, — це обіцянка більшої анонімності транзакцій. У дослідженні 2015 року «Безкоштовний сир не дасть навіть біткоін: як разом з популярністю криптовалюти зростає дохід шахраїв» наводиться таке:

“Ми змогли проаналізувати три гаманці (Onion Wallet, EasyCoin і Bitcoin wallet.in), в яких всі транзакції від жертв були доставлені на адресу шахраїв. Ці приклади рекламують себе як гаманці з микшированием, яке посилює анонімність. Фактично, всі три сервісу, схоже, управляються одним і тим же шахраєм, тому що передача коштів йде на той же біткоіни-адреса”.

Шахрайська схема в наступному:

  • користувач завантажує гаманець;
  • користується їм;
  • коли сума досягаємо певного порогу, вона виводиться з гаманця на адресу шахраїв.

Спосіб боротьби дуже простий: завантажуйте гаманці з прямих посилань на сайті криптовалюти або перевіреного виробника гаманця, або зареєструйтеся на офіційному сайті однієї з криптовалютних бірж і користуйтесь їхнім гаманцем.

 

 


Шахрайство при хмарному майнінгу


Шахрайство при хмарному майнінгу

Компанії, що займаються хмарним майнінгом, беруть з користувачів комісію в обмін на потужності для майнінг біткоіну (або інших криптовалют) від імені користувача.

Це дозволяє людям отримувати винагороди за добування крипти, не купуючи і не обслуговуючи дороге обладнання. Тим не менш, ця область буквально окупована шахраями.

Фейковий хмарний Майнінг – це веб-сайти, на яких пропонується купити потужності, але фактично майнінгу не буде. Як правило, ці сайти самі платять користувачам протягом певного періоду після оформлення підробленого контракту. Потім, через якийсь час, компанія перестає платити, а кошти користувачів зникають.

У цьому випадку хмарний майнінг — просто схема Понці, іншими словами, фінансова піраміда, тому що кошти виплачуються, поки користувачі залучають до сервісу знайомих. Як тільки кількість нових користувачів вичерпується, шахраї припиняють кампанію. Прикладами скама в хмарному майнінге є Hashinvest, Hashpoke, Cointellect, GAW Miners і HashOcean. Останні два, можливо, були найбільшими шахраями в цій області останнім часом.

Власник GAW Miners заробив імовірно більш ніж 10 мільйонів доларів від інвесторів. Він переконав усіх в тому, що в його розпорядженні багато обчислювальних потужностей, що призвело до великих продажів його підроблених контрактів на хмарний майнінг. Щоб не стати жертвою шахраїв на хмарному майнінзі, проводьте ретельні дослідження компаній хмарного майнінгу, які пропонують ці послуги і переконайтеся, що вони ведуть бізнес прозоро.

Коментарі і відгуки не можуть служити доказом хорошої роботи якогось хмарного майнінгу, так як це може бути частиною партизанського маркетингу і людей, зацікавлених в заробітку на піраміді.

 

 


Інвестиційні схеми


Вкладення в біткоіни – ще один поширений тип шахрайства з криптовалютами. Ці схеми дещо схожі з хмарним майнингом, так як теж обіцяють прибутковість і щодня роблять невеликі виплати, поки раптом не припиняться всі платежі і шахрай не пропаде з інвестованими коштами.

Це теж працює на принципі піраміди. Спочатку ці «інвестиції» здаються дуже прибутковими, так як є щоденні виплати. Багато користувачів повторно інвестують туди ж, чекаючи великий прибуток. Однак, коли користувач намагається вивести свій дохід, виникає проблема, і, перш ніж ви її знайдете, компанія перестає платити, а користувачі втрачають вкладені кошти.

Якщо ви вирішите вкласти кошти в будь-який фонд, переконайтеся, що компанією управляють професіонали галузі. Крім того, переконайтеся, що пропонована інвестиційна стратегія повністю описана і має здоровий глузд, а також наводяться ризики і вихід. Перш за все варто пам’ятати, що будь-хто, хто гарантує високу прибутковість в інвестиціях, бреше, оскільки ніколи немає 100% – ої впевненості в світі інвестицій.

 

 


Мережевий маркетинг на криптовалюті


Мережевий маркетинг на криптовалютах

Мережевий маркетинг (MLM) без фактичного продукту або послуги, які обіцяють високі комісійні для успішних рефералів, — це просто інший тип піраміди. Кошти, які виплачують учасникам, не дохід, а гроші нових вкладників.

Ця схема принципово ні чим не відрізняється від пірамід на фіаті, але багато попадаються в неї через нових змінних. Здається, що за участю криптовалюти буде щось принципово інше. Ні. Ці дві схеми можуть лежати також в основі ICO і презентації нових продуктів на блокчейні.

 

 


Фальшиві обмінники і біржі


Біткоін-обмінники дозволяють обміняти одну монету на іншу, а також вивести або ввести фіатні гроші. На криптовалютній біржі можна спекулювати валютою і купувати альткоіни за більш вигідною ціною в ході торгів.

В історії були випадки шахрайських обмінників і бірж. Такі біржі просять внести платіж, який йде на покупку біткоінів. Однак назад нічого не передається. Ці компанії зазвичай залучають клієнтів за рахунок зниження комісій, прийом більшої кількості платіжних систем та іншого.

Дуже рекомендується використовувати тільки перевірені біржі і обмінники (але навіть найбільші не застраховані від краху). Нові ресурси краще перевіряти введенням малої кількості коштів.

 

 


Фішинг з біткоінами


Одна зі схем – відправка електронних листів з наміром вкрасти особисту інформацію.

Ще одна – жертві відправляють лист, де говориться, що вона виграла біткоіни. Щоб забрати монети, потрібно увійти в свій гаманець (форма розташовується відразу в тілі листа з підробними посіланнями на форми авторизації). Користувач просто зливає свої дані шахраям і втрачає доступ до свого гаманця, так як дані вже вкрадені.

Фішинг-шахрайства дуже поширені, а нещодавно почали набирати популярність в спільноті власників криптовалют. Завжди будьте обережні при натисканні на будь-яких посилань в повідомленнях електронної пошти, які здаються недостовірними, особливо коли ви перевіряєте електронну пошту на телефоні. Ця ж схема застосовується при створенні копій сайтів.

 

 


Криптовалютні пожертвування


На жаль, шахраї знають, як використовувати наші емоції: будь то жадібність (тоді нам обіцяють високі доходи) або співчуття. Були випадки, коли шахраї створювали підроблені сторінки для пожертвувань. Наприклад, після терористичної атаки в Орландо була створена підроблена сторінка пожертвувань, яка спонукала користувачів відправляти криптовалюту, щоб допомогти тим, хто вижив.

 

 


Як бачите, шахраї не зупиняються ні перед чим, сподіваємось ця стаття допоможе комусь уникнути обману.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code