Press "Enter" to skip to content

Що таке криптовалюта

Що таке криптовалюта

Криптовалюта — це віртуальні гроші, які на відміну від фіатних коштів не мають фізичного вираження. Одиницею такої валюти є «coin», що в перекладі з англійської мови означає «монета». Особливістю грошової одиниці є захист від підробки, адже в ній зашифровані дані, що не підлягають дублюванню. Ключовою особливістю криптовалют є відсутність будь-якого внутрішнього або зовнішнього адміністратора. Тому банки, податкові, судові та інші державні або приватні органи не можуть впливати на трансакції будь-яких учасників платіжної системи.

 

Передача криптовалюти незворотна – ніхто не може скасувати, заблокувати, оскаржити або примусово (без приватного ключа) зробити транзакцію. Однак учасники угоди можуть добровільно тимчасово взаємно блокувати свої криптовалюти в якості застави або встановити, що для завершення/скасування угоди потрібна згода всіх (або довільних додаткових) сторін.

 

 


Як можна отримати криптовалюту:


Хмарний Майнінг – кращий спосіб отримання біткоінів на початок 2018 року. Являє собою оренду потужності сервісу хмарного майнінгу у вигляді контракту на рік. Вся здобута цієї потужністтю криптовалюта потрапляє до вас на рахунок. У середньому дохід виходить від 200% до 500% за рік, все залежить від курсу і зростання складності мережі. Але майте на увазі в хмарному майнінгу дуже багато сайтів шахраїв або пірамід, довіряти можна тільки старим і перевіреним сервісам, їх не так багато на ринку, найбільш авторитетні IQMining і HashFlare.

Класичний майнінг – ті, хто займається майнінгом, як би здають в оренду хешрейт своїх АСИКів і відеокарт для отримання криптовалюти шляхом використання обчислювальних даних потужностей. Існує безліч ферм з масового видобутку біткоінів.

Купівля криптовалюти – придбати за гроші електронну валюту можна на в спеціальних обмінниках, докладний огляд найпопулярніших і надійних ми скоро опублікуємо.

 

 


Відмінні якості характеризуючі криптовалюту


Три ключові характеристики криптовалюти:

 1. Криптовалюти не засновані на довірі. Системи, що управляють криптовалютами, не вимагають довіри, в них не беруть участь треті особи. Довіру вони замінюють перевіркою. В p2p-мережі активи повністю контролюються кожним учасником і переводяться між ними напряму без схвалення і контролю керуючого органу (наприклад, банку).
 2. Криптовалюти незмінні. За своєю природою технологія блокчейн робить криптовалютні транзакції незмінними. Вони не можуть бути скасовані, відстрочені, дубльовані, приховані або змінені. В такій системі неможливо шахраювати звичайним шляхом, і вона захищена від людських помилок, що робить криптовалюту нескінченно більш прозорою, ніж прості електронні гроші в банку.
 3. Криптовалюти децентралізовані. У криптовалют нові монети систематично і прозоро створюються системою. Візьміть біткоін: його інфраструктура гарантує, що тільки 21 млн. одиниць будуть коли-небудь існувати. Тепер порівняйте це з випадковим розширенням і скороченням поставок фіатних валют, таких як євро, з легкої руки урядів і центральних банків.

 

 

Всі криптовалюти існують на технології блокчейн (Blockchain), для кращого сприйняття принцип роботи блокчейна розглянемо на інфографіці:

як працює блокчейн

 

 


Переваги та недоліки криптовалют


ПОЗИТИВНІ РИСИ:

 • Відкритість коду. Завдяки цій особливості, кожен бажаючий може добувати віртуальні монети. Незважаючи на складність процесу, багато людей все ще заробляють собі на життя таким способом.
 • Анонімність. На відміну від класичних електронних грошей, операції з якими легко відстежуються, отримати інформацію про господаря криптовалютного гаманця не вийде. Доступний тільки номер гаманця і обмежені дані по сумі на рахунку.
 • Децентралізація. Криптовалюта є незалежною грошовою одиницею. Її емісію ніхто не регулює і не контролює рух коштів на рахунку. Саме ця особливість приваблює багатьох учасників мережі.
 • Обмеженість. Як правило, криптовалюта випускається в обмеженому обсязі, що виключає ризики інфляції через надмірну активність емітента.
 • Надійність. Зламати, підробити або здійснити інші подібні маніпуляції з віртуальною валютою не вийде — вона надійно захищена.

 

НЕГАТИВНІ РИСИ:

 • Відсутність гарантій. Кожен користувач персонально несе відповідальність за свої заощадження. Тут немає регулюючих механізмів, тому в разі крадіжки довести що-небудь і повернути гроші не вийде.
 • Волатильність. Криптовалюта є непередбачуваною, адже залежить від поточного попиту, який, у свою чергу, може змінюватися на тлі змін у законодавстві, поточних думок та інших факторів. З цієї причини мають місце коливання ціни віртуальних грошей.
 • Ризик заборони. Державні структури з побоюванням підходять до криптовалют. Багато країн ввели обмеження щодо її використання, а порушники можуть нарватися на штраф або навіть тюремний термін. При цьому ряд європейських держав ще знаходиться на шляху до пошуку компромісу в питанні використання таких грошей.
 • Небезпека втрати. «Ключем» доступу до електронних грошей є спеціальний пароль. Якщо його втратити, то криптомонети що знаходяться в гаманці стають недоступні.
 • Зі зростанням складності формування блоків втрачає актуальність і майнінг віртуальної валюти. Витрати на покупку устаткування і витрати на оплату електроенергії просто не окупаються. Ось чому останні роки користуються попитом спеціальні компанії, що мають в розпорядженні необхідні потужності.

 

Термін “криптовалюта” увійшов в ужиток після публікації статті, що розповідає про біткоіни – цифровій валюті і платіжній системі.

Біткоін — дітище Сатоши Накамото, але що за людина або група людей ховається за цим псевдонімом, досі достеменно не відомо. Концепцію децентралізованої платіжної системи Накамото представив 31 жовтня 2008 року. Її основні принципи: анонімність для всіх учасників, захист від шахрайства і незалежність від контролюючих організацій.

 

 

Мережа біткоіну складається з пов’язаних між собою блоків транзакцій. Кожен наступний блок містить інформацію про попередні, так що можна вибудувати їх в єдиний ланцюг і отримати відомості про всі здійсненні раніше транзакції (але не про власників біткоінів). Процес створення нових блоків називається майнінгом. Щоб в мережі з’явився черговий блок, необхідно згенерувати для нього криптографічний підпис. В нагороду ви отримуєте нові біткоіни. До речі, їх емісія — процес зовсім не нескінченний. Заздалегідь відомо, що всього може бути створено не більше 21 мільйона біткоінів.

Спочатку створювати блоки було відносно просто, з цим справлялися і майнери-одинаки. Згодом складність росла, для майнінгу були потрібні солідні обчислювальні потужності, тому майнери стали об’єднуватися в пули і добувати нові біткоіни спільними зусиллями.

 

 


Простими словами


Якщо гранично все спростити, то пояснити феномен біткоіну можна на прикладі кришечок від лимонаду (так, Привіт фанатам Fallout). Припустимо, підробити ці кришечки не можна, пробігтися по магазинах і скупити весь лимонад теж: він більше не виробляється. Кількість кришок обмежена і це заздалегідь відомо, так що треба просто бродити і дивитися під ноги — раптом натрапите на кришечку. Як і будь-який обмежений ресурс, кришечки володіють певною цінністю, зростаючою в міру збільшення попиту. Перші кришки знайти легко, але чим далі, тим складніше. Людям доводиться об’єднуватися в групи і витрачати велику кількість часу і сил, щоб відшукати чергову кришечку. Здобич вони міняють на всякі необхідні речі, а багато і зовсім роблять запаси кришок в надії на те, що з часом їх курс стане тільки вище.

 

 


Як з’явилася ідея створення криптовалюти?


Справа в тому, що криптовалюти — це не перша форма цифрових грошей.

Спроби створити цифрові валюти почалися ще на зорі 90-х років, але всі ці винаходи не змогли конкурувати з електронними банківськими грошима або сторонніми системами, такими як PayPal.

Девід Шаум проклав шлях для цифрової валюти, коли запустив DigiCash в 1989 році. Це була електронна мережа, яка використовується для відправки валюти анонімно. Через десять років після банкрутства DigiCash ми побачили подібні йому E-gold і Liberty Reserve, які також збанкрутували після кримінальних звинувачень.

Незабаром сама ідея почала здаватися людям надуманою і нереалізованою. Чому все це провалилося? Можна просто згадати приказку про те, що перший млинець грудкою. Але більш правдоподібне пояснення полягає в тому, що попиту на цифрову валюту не було, оскільки електронна торгівля ще не вийшла на сцену, як і широко поширений доступ в інтернет.

А тепер перенесемося в 2008 рік. Тоді таємнича фігура, відома як Сатоши Накамото, дала нове пояснення попереднім провалам: всі ці системи були централізовані і тому засновані на довірі. І, згідно загадкового Накамото, в цьому була найсерйозніша проблема.

Докладне пояснення можна прочитати в документі, написаному Сатоши в 2008 році: «Біткоін: p2p-система електронних грошей» (Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System). У ньому Накамото виділив дві фундаментальні проблеми: роботу звичайних фінансових систем і властивості фіатних валют (наприклад, долара США).

 

 


У чому проблема зі звичайними грошима?


Можливо, ви не думали про це, але ваші активи в доларах США, фунтах, євро або будь-який інший фіатній валюті змушують вас залежати від держави. Більшість таких валют колись представляли реальні матеріальні активи (наприклад, золото), але ці дні давно пройшли, і готівкові гроші не мають ніякої цінності, окрім вашої віри в них.

Ось чому будь-який уряд може легко маніпулювати вашими засобами і таким чином втручатися у ваше особисте життя. І уряди це дійсно роблять: вони девальвують валюту, друкуючи мільярди нових банкнот для стримування інфляції або для гри з процентними ставками. Глобальна фінансова криза 2008 року та її наслідки — приклад того, як уряди можуть маніпулювати нашою грошовою масою і економікою. Обдурювання з боку банків призвело до фінансової кризи, але замість покарання банки отримали кредити на $4 трлн. від уряду США.

Чарівна програма ФРС «Кількісне прискорення» дозволила здійснити це шляхом викупу цінних паперів з ринку для зниження процентних ставок. Замість того, щоб допустити природне відновлення і оздоровлення економіки США, уряд накачував позикові гроші в ті установи, які викликали депресію. Враховуючи, що сама фіатна валюта створює проблеми, що можна сказати щодо централізованих систем, які ми використовуємо для зберігання і передачі грошей, тобто щодо банків, цільових фондів і онлайн-сервісів переказів? Вони теж, м’яко кажучи, недосконалі.

 

Ось деякі з проблем з централізованими системами:

 • високі комісії за транзакції;
 • шахрайство;
 • завязанность на довіру (ви вірите, що вибрані вами банк або служба будуть діяти чесно, етично, прозоро і завжди тримати ваші активи в безпеці).

 

Але чи можемо ми довіряти економіці, контрольованій урядами та банками? Це викликало сумніви і до 2008 року, а глобальна фінансова криза стала останньою краплею. Але яка у нас альтернатива? Децентралізована система, яка не спирається на довіру і не схильна до впливу ззовні. Ви правильно здогадалися: це криптовалюта.

 


Чим криптовалюта відрізняється від фіатних грошей (долара, рубля, гривні)?


Особливості Bitcoin, що відрізняють його від інших видів електронних і паперових грошей:

 • Децентралізація і доступність. Мережа Bitcoin є поєднанням всіх клієнтських програм (гаманців) і розподіленої бази даних blockchain (блокчейн, ланцюжок блоків), яка зберігається на кожному комп’ютері, де встановлено повний клієнт. Блокчейн являє собою повністю відкритий для перегляду реєстр всіх операцій в системі. Підключення до цього реєстру можливе за допомогою власного гаманця або веб-інтерфейсу спеціальних сервісів моніторингу з будь-якої точки світу, без паролів і будь-якої іншої авторизації.
 • Повна прозорість розрахунків. Історію будь-якого платежу можна (теоретично) відстежити до самого моменту генерації монет і він ніколи не буде видалений з бази даних. Знаючи тільки адресу Bitcoin (гаманець), можна в будь-який час дізнатися всі транзакції, прийняті цією адресою або відправлені з неї.
 • Вільний вибір ступеня участі. Ви можете встановити офіційний клієнт Bitcoin Core, який зберігає всю історію транзакцій. Якщо вам не потрібна автономна робота і аналіз блокчейну, можна встановити один з легких або мобільних гаманців, які вимагають значно менше ресурсів. Якщо ж ви збираєтеся тільки оплачувати невеликі покупки в дорозі або просто спробувати технологію – досить буде мобільного або онлайн гаманця. Для максимальної безпеки існують апаратні гаманці з додатковими ступенями захисту.
 • Відсутність контролю за мережею. Так як блокчейн — розподілена база, створена на основі рівноправних вузлів, мережа Біткойн не має контролюючого центру, який може заморозити будь-який рахунок, змінити кількість грошових одиниць в системі, заблокувати або скасувати платіж. Є невеликі комісійні, розмір яких на практиці майже невідчутний і не залежить від суми переказу. Угоди в системі є безповоротними так само, як і операції з готівкою.
 • Можливість анонімних розрахунків. Біткойн надає зручний, і при бажанні, анонімний засіб розрахунків, адреса — номер рахунку в системі — не пов’язаний з його власником, і для його відкриття не потрібно ніяких документів. Це рядок довжиною близько 34 символів з цифр і букв латинського алфавіту в різному регістрі. Адреса виглядає, наприклад, так: 1BQ9qza7fn9snSCyJQB3ZcN46biBtkt4ee. Її можна перевести в форму QR-коду або іншого двовимірного коду для зручності розрахунків, а також передати як є.
 • Нагорода за підтримку мережі. Нові біткоіни надходять в обіг у вигляді нагороди для тих, хто здійснює обчислювальні операції, що забезпечують передачу транзакцій. Обчислення отримали назву майнінг, від англійського слова «mining» – видобуток корисних копалин. Тих, хто займається цими обчисленнями, називають «майнерами». Їх завдання полягає в тому, щоб записати в один блок всі операції, які відбулися в мережі з моменту випуску попереднього (в середньому 10 хвилин), і «запечатати» його складним криптографічним підписом. Наступний блок обчислюється на основі підпису попереднього, що дає гарантію безповоротностті транзакцій, а також запобігає потраплянню в систему «фальшивих» грошових знаків. Так блоки зчіплюються між собою, утворюючи ланцюжок – блокчейн.
 • Неперевершений захист. З кожним новим блоком зростає обчислювальна потужність, необхідна майнеру для розрахунку всього ланцюжка з нуля, і чим довший ланцюг – тим важче «зламати» мережу. На сьогоднішній день біткоіни – це децентралізована обчислювальна мережа, продуктивність якої більш ніж в 8 разів (за швидкістю розрахунку хешей SHA-256) перевищує сумарну обчислювальну потужність всіх суперкомп’ютерів в світі. Для того, щоб захопити над нею навіть обмежений контроль, потрібні величезні ресурси і витрати в сотні мільйонів доларів.

 

 


Найпопулярніші і найнадійніші криптовалюти на 2018 рік


Bitcoin


Біткоін найбільш популярна криптовалюта і, образно висловлюючись, родоначальник жанру. Своєю появою Bitcoin поклав початок розвитку всіх інших подібних валют. Розробником є прихована група програмістів, які називають себе Сатоши Накамото. Варто відзначити, що творці BTC залишили вільний код своєї розробки, що дало можливість іншим фахівцям створювати на цій основі нові типи криптовалют. Емісія BTC обмежена кількістю в 21 млн (на даний момент ця межа ще не досягнута).

 

Ethereum


Эфіріум це платформа для створення децентралізованих онлайн – сервісів на базі блокчейна (Daps, Decentralized applications, децентралізованих додатків), що працюють на базі розумних контрактів (смарт-контрактів). Реалізована як єдина децентралізована віртуальна машина. Був запропонований засновником журналу Bitcoin Magazine [en] Віталіком Бутеріним в кінці 2013 року, мережа була запущена 30 липня 2015 року. Будучи відкритою платформою (open source), Ethereum значно спрощує впровадження технології блокчейн, що пояснює інтерес з боку не тільки нових стартапів, але і найбільших розробників ПЗ, таких як Microsoft, IBM і Acronis. Помітний інтерес до платформи проявляють і фінансові компанії, включаючи Ощадбанк.

 

Litecoin


Дана віртуальна грошова одиниця була заснована програмістом Чарлі Лі, який в минулому працював в компанії Google. Випуск Лайткоін був початий в 2011 році. Основний задум даного творіння в тому, щоб стати своєрідним аналогом срібла на ринку цифрових фінансів, при обліку того, що вже відомий Вам Bitcoin часто асоціюється за своєю вартістю з золотом. Емісія LTC обмежена 84 мільйонами монет.

 

Zcash


ZCash це криптовалюта з відкритим початковим кодом, розроблена компанією Zerocoin Electric Bain Company, що забезпечує конфіденційність і вибіркову прозорість транзакцій. Платежі ZCash публікуються в загальнодоступному ланцюжку блоків, але відправник, одержувач і сума транзакції можуть залишатися приватними, а можуть і використовуватись публічні адреси, як у інших криптовалют. Це робить данну криптовалюту універсальною. Торговий символ ZCash, ZEC, не є офіційним ISO 4217. Як і біткоіни, Z cash має фіксований загальний запас в 21 мільйон одиниць. Вперше валюта анонсована 20 січня 2016 року.

 

 


Еволюція криптовалют


Сформулювавши суть «правильної» валюти і створивши блокчейн, Накамото став батьком-засновником першої криптовалюти — біткоіна. Майнінг першого блока відбувся в січні 2009 року, і в ньому був зашифрований наступний текст, що відсилає до фінансової кризи:

“The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks». Прощайте, банки; Здрастуй, біткоін.”

Як і в будь-якій інноваційній технології, послідовники не сильно відстали від першовідкривача. Через неповних десять років після винаходу біткоіна ви можете спостерігати в обігу понад 1500 криптовалют із загальною капіталізацією, близькою до $500 млрд. (на момент написання статті).

Конкуренція висока, монети змагаються, бажаючи урвати шматок побільше. Вам варто запам’ятати хоча б п’ять представників цього простору: біткоін, эфіріум, Ripple, Bitcoin Cash і лайткоін. Ці п’ять гігантів займають більшу частину ринку. Якщо хочете дізнатися побільше, вивчіть 50 криптовалют, що розташувалися на верхівці рейтингів.

Основна ідея біткоіна досить проста, так як в першу чергу це засіб зберігання та обміну цінностями. Проте це лише верхівка айсберга, оскільки у криптовалюти є й інші функції. Не так давно новатори придумали абсолютно нові сфери застосування для криптовалют, багато з яких Сатоши, можливо, не міг уявити собі в найсміливіших мріях.

Візьміть другу за величиною криптовалюту — эфіріум. Віталік Бутерін винайшов цю платформу в 2013 році. На відміну від біткоіну, Ефіріум побудований так, щоб дозволяти створювати на його основі даппи (dapp — децентралізовані додатки) і смарт-контракти. Сам біткоін, по суті, був даппом, призначеним для виконання певної мети (децентралізована p2p-система для обміну цифровою валютою). Даппи працюють в блокчейнах, точно так само, як програми для ПК створюються під Windows або інші операційні системи. Замість того щоб створювати новий блокчейн кожен раз, коли хтось хоче створити свій дапп, можна використовувати існуючу інфраструктуру эфіріума. Порівняйте будівництво будинку своїми силами в чистому полі з наймом команди професіоналів, які все продумали за вас. Эфіріум дозволив практично кожному створювати власні криптовалюти і даппи без особливих проблем.

Не дивно, що на эфіріумі побудовані сотні криптовалют, і окремі особи, установи і стартапи придумують всілякі творчі застосування цій платформі. Це шлях найменшого опору. Проте багато хто виконав важку роботу, необхідну для створення власних блокчейнів. Наприклад NEM, NEO, Qtum або лайткоін. Навіщо? Хоча створити криптовалюту або дапп на існуючій платформі відносно просто, ви будете обмежені можливостями цієї платформи і встановленими нею правилами. Ось чому серйозні проекти часто вважають за краще власні блокчейни.

 

 


Як можна використовувати криптовалюту


Ми зрозуміли, що біткоіни і Ефіріум революційні, але які переваги криптовалюти на практиці?

Те, що робить криптовалюти корисними, — це не стільки товари, які можна за них купити, скільки позбавлення від проблем, які вони вирішують. У цьому полягає основна цінність, яку вони надають кінцевому споживачеві.

Невипадково найбільш цінні криптовалюти інноваційнні. Візьміть біткоін, який зробив революцію в тому, як ми здійснюємо транзакції і зберігаємо цінності, дозволивши нам відправляти гроші кому завгодно, в будь-який час і в будь-якому місці, без всяких дозволів. Як і у будь-якої відмінної ідеї, у біткоіну з’явилося відразу кілька послідовників, які бажають поліпшити те, чого йому вдалося досягти.

Такі гравці, як лайткоин, Dash, IOTA і Ripple, швидко вийшли на сцену, пропонуючи більш швидкі транзакції з більш низькою вартістю, поліпшену масштабованість і енергоефективність. Хоча в якійсь мірі ці альткоіни борються за те, щоб стати найпопулярнішою платіжною системою з усіх, нюанси утримують їх на різних ринках. Наприклад, Monero являє собою криптовалюту, захищену від відстеження, з анонімними транзакціями, що дозволяє користувачам зберігати конфіденційність своїх транзакцій і підтримувати баланс, не побоюючись того, що про це дізнаються треті особи.

Перше і найбільш очевидне використання криптовалют — це платежі, причому список компаній, що беруть біткоін для оплати товарів і послуг, зростає, а банкомати з функцією виведення коштів розташовані по всьому світу.

Почалася гонка по створенню стандартної форми оплати з використанням криптовалютных дебетових карт, таких як Bitpay, які дозволять своїм власникам оплачувати покупки через звичайні термінали в магазинах. Хоча все це чудово, технологія блокчейн не обмежена фінансовою сферою. Вона може бути використана для вирішення безлічі проблем, існуючих в сучасному цифровому світі. Тому зараз ми можемо побачити сотні нових проектів з дійсно неймовірними ідеями.

Слідом за эфіріумом були створені десятки платформ для смарт-контрактів, пропонуючих інноваційні рішення проблем, пов’язаних із сільським господарством, медициною, IT, логістикою і майже будь-яким іншим сектором. Наприклад, Sia дозволяє здавати в оренду невикористане місце на жорсткому диску. В обмін за підключення цього порожнього місця до блокчейну ви отримаєте певну кількість Siacoin, власної криптовалюти проекту.

Тут слід зазначити різницю між монетами і токенами. Монети існують виключно як форма цифрових грошей на власних блокчейнах. Біткоіни і лайткоін – яскраві приклади монет. Токени займають іншу нішу і слугують альтернативним цілям — наприклад, представляють цифровий актив, частку, плату за використання системи і т. д. Dragonchain, Waltonchain і Civic — токени ERC20. Це означає, що вони існують в блокчейні эфіріума, і всі вони обслуговують відповідні утиліти, надані проектом.

Важливо відзначити, що корисність криптовалюти — це її основна характеристика: якщо токен має практичне застосування і вирішує існуючу проблему, він, швидше за все, буде рости в ціні. При цьому багато непотрібних монет отримали в результаті більше, ніж були повинні. Наприклад, Dogecoin спочатку був жартівливою криптовалютою без будь-якої цінності або реального ринкового застосування. При ринковій капіталізації близько $600 млн. (на момент написання) це, можливо, найвигідніший жарт у світі, ця монета завдяки дешевім и швидким транзакціям завоювала місце розмінної монети для швидких конвертацій одних валют в інші і швидких переказів с однієї криптовалютної біржі на іншу.

Незважаючи на деякі проекти з низькою якістю (або жартівливі проекти), справедливо сказати, що криптовалюти не існують у вакуумі, а залежать від цінності децентралізованої програми, платформи або блокчейна, на яких вони засновані. Осмисливши прочитане, ви, швидше за все, почнете усвідомлювати, що криптовалюта — це просто чудова ідея. Так чому ж минуло десять років, а ми все ще не купуємо гамбургери за біткоіни?

 


Проблеми масового визнання криптовалют


Незважаючи на всі свої революційні властивості, криптовалютная індустрія стикається з низкою проблем, які роблять масове визнання повільним і навіть кілька болючим процесом.

Давайте розглянемо найбільші перешкоди, які повинні подолати криптовалюти, щоб отримати масове схвалення.

У будь-яких способах оплати важлива стабільність. Волатильність більшості криптовалют часом лякає: вони можуть значно впасти або вирости в ціні за лічені хвилини. Це хороший шанс для інвесторів, але середній продавець або споживач не вдаватиметься до криптовалют саме через такі ризики.

Швидкість і транзакційні витрати — ще один мінус. Деякі монети можуть конкурувати з платіжними системами на кшталт Visa. Наприклад, біткоін-транзакція зараз в середньому займає близько години, а комісія перевищує $ 15. Це робить біткоіни поганим варіантом для повсякденних операцій. Він безнадійно повільний і занадто дорогий для невеликих покупок.

Не кажучи вже про проблему масштабованості, яка не дозволяє мережам обробляти велику кількість транзакцій за певний відрізок часу.

Потім постає питання про безпеку. У крипто-просторі вже відбулися злочини на мільйони доларів, наприклад хакерський злом біржі Mt. Gox. Плюс до того, користувачі не завжди правильно використовують криптовалюту. У той час як самі криптовалюти неймовірно надійні, «техніка безпеки» все ще розвивається. Подумайте про електронну пошту: користувачам знадобилися десятиліття, щоб навчитися розпізнавати спам, заражені і фішингові листи.

Спосіб, яким нові криптовалютні проекти залучають кошти, викликав посилений контроль і привів до дискусій про регулювання. Китай і Південна Корея заборонили участь в ICO-первинних пропозиціях монет своїм громадянам, і ряд інших країн цілком можуть наслідувати цей приклад. Навіщо? На жаль, кільком шахраям вдалося обікрасти достатньо людей, пропонуючи «нові монети».

Легітимність – ключ до визнання криптовалют, а витівки в ковбойському стилі створюють їм погану репутацію і викликають скептицизм щодо довгострокової життєздатності технології. Навіть після того, як питання ICO буде залагоджено, законність використання криптовалют продовжить викликати сумніви. Офіційна влада не схвалить використання громадянами криптовалют для ухилення від податків або фінансування злочинної діяльності.

 

 


Майбутнє криптовалют


Список перерахованих проблем вражає, але у кожної з них на горизонті бачиться більше одного рішення. У справу вступили найрозумніші люди в світі, сповнені ентузіазму.

Технологічні проблеми здаються найлегшими для подолання. Останні доповнення, такі як IOTA, можуть надати необмежену масштабованість і майже миттєві транзакції без будь-яких витрат.

Так звані стабільні монети вирішують проблему волатильності, використовуючи різні винахідливі методи, щоб вартість криптовалюти не вагалася. Заходи безпеки посилюються, а біржі, такі як NEX, стають справжніми форт-ноксами криптосфери. Незважаючи на весь цей швидкий прогрес, доля криптовалют занадто сильно залежить від влади. На щастя, багатьом урядам ясно, що криптовалюти мають величезну цінність, яку поки складно усвідомити до кінця.

По мірі того в криптоэкономіку будуть надходити трильйони доларів, багато країн, швидше за все, спробують вибитися в лідери криптовалютного простору.

Там, де є гроші, будуть і податки. По мірі розвитку економіки інвестори, корпорації і користувачі стануть підкорятися новим правилам, які будуть диктувати уряди. Ми неминуче підемо від божевільної анархії нерегульованих ICO. Ряд країн вже закладають основу для того, щоб це сталося.

У той час як Китай і Південна Корея воліли заборони, Швейцарія випустила керівні принципи, які вибудовують правову основу для ICO, прагнучи стати найбільш дружньою до криптовалют нацією. Все стає цікавіше. Як тільки бюрократи дадуть криптовалютам зелене світло, компанії всіх форм і розмірів не забаряться цим скористатися.

Природно, інфраструктура не буде відставати: підтягнуться банки, торгові підприємства і постачальники послуг, і скоро ваша бабуся почне купувати різдвяні крекери за біткоіни.

Вогні приглушаються, і вам краще зайняти місце в першому ряду. Можливо, масове визнання займе місяці і навіть роки, але криптовалюта — зірковий актор в шоу, яке безумовно заслуговує уваги.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code