Press "Enter" to skip to content

Віталік Бутерин: Эфириум незабаром впровадить протокол Casper і перейде на PoS

На презентації в Сінгапурі співзасновниця платформи Ethereum Віталік Бутерин повідомив про наближення впровадження протоколу Casper і назвав Sharding головним пріоритетом роботи команди.

В даний час протокол Casper з алгоритмом Proof of Stake (PoS) тестується на двох Ethereum-клієнтів — один варіант створений на платформі Python, другий — на Java Harmony.

За словами Бутерина, в цілому робота просувається добре, і він чекає, що протягом найближчих місяців будуть запущені вузли на базі Java Harmony.

Можливо, клієнти Go Geth і Parity також імплементують у майбутньому Casper, додав Бутерин.

Серед кроків, які необхідно зробити перед запуском протоколу, Бутерин назвав завершення розробки механізму часткової прошивки, правил відкладеного висновку, розробка алгоритму експоненційної витримки, тестування і численні перевірки нового протоколу.

Також Бутерин розповів про рішення другого рівня Плазми, яке працює в чому за аналогією з Lightning Network в мережі биткоина: транзакції проводяться в режимі off-chain, а в блокчейн записуються після закриття каналу. Бутерин не уточнив, коли рішення буде впроваджено.

«Не можна говорити, що є одне рішення по масштабуванню, яке перевершує усі інші, — зазначив Бутерин, говорячи про шардинге. — Ми говоримо, що є багато класних ідей і тут, і там, і їх можна впроваджувати одночасно».

Відмінність між шардингом і Плазми полягає в тому, що якщо в мережі Plasma виникає недійсний блок, то передбачений спеціальний механізм виходу з каналу, при цьому учасники по виходу отримують назад свої гроші, але сама мережа продовжує роботу. У шардинге у разі виникнення недействительннго блоку, вся ланцюжок стає недійсною.

Бутерин також підкреслив, що бачить перед проектом три головні мети — підвищення кількості виконуваних трансакцій, уникнення підвищення вимог до вузлів і підтримання моделі, що відповідає принципам криптоэкономики.

«Ми вважаємо будь-яку систему, де багаті люди запускають супер-вузли, неприпустимою».

Також Бутерин знову виступив проти майнінгу як такого і висловився в підтримку алгоритму Proof of Stake.

«PoS важливий тому, що нам потрібно припинити витрачати електроенергію, так це важливо, але без масштабування єдине, що ми отримаємо — це токен-спекуляції. Тому я дійсно вважаю, що нам необхідна масштабованість, щоб більше людей змогли скористатися технологією блокчейн».


Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code