Press "Enter" to skip to content

Віталік Бутерин розкритикував централізовані криптовалютні біржі

Творець блокчейна Ethereum Віталік Бутерин, будучи переконаним апологетом децентралізації, під час інтерв’ю на TechCrunch Sessions Blockchain висловив своє ставлення до централізованих бірж:

«Безумовно, Я сподіваюся на те, що вони будуть горіти в пеклі стільки, скільки можливо. Немає жодних причин для того, щоб проекти платили $10-$15 млн за лістинг, щоб дати людям можливість торгувати своїми токенами».

Бутерин пояснює існування централізованих криптовалютных бірж тим, що ті поки є єдиною ланкою, що зв’язує криптовалютний і фиатный світи. А фиатный світ, як відомо, визнає поки тільки централізовані шляху розвитку.

В ході свого виступу Бутерин також торкнувся безлічі різних тем. Він зазначив, що у людей є різні потреби, тому світ не може бути повністю централізованим або повністю децентралізованим. Він також висловив занепокоєння подіями в Сычуане, де повінь зруйнувала велике підприємство по видобутку криптовалют.

Говорячи про роботу над Ethereum, Бутерин повідомив, що розробники роблять все можливе, щоб зберегти мережу децентралізованої, однак деколи їм доводиться стикатися з труднощами, особливо коли справа доходить до аутентифікації користувачів:

«Звичайно, можна генерувати приватні та публічні ключі, якими користувачі будуть розпоряджатися самі. Відправка ETH полягає в підписанні транзакції, в цьому немає нічого складного. Але що буде, якщо ви втратите ключі? Що буде, якщо ви втратите пароль? Якщо всі методи аутентифікації користувачів виявляться провальними, домогтися масового поширення буде важко».

Саме тому Бутерин старанно займається вивченням схем мультидоступа і авторизації через соціальні мережі. Так наприклад WeChat, при втраті паролю, пропонує користувачу вибрати з великого списку імен імена своїх контактів. Чи є можливість придумати якесь офлайн-підтвердження володіння аккаунтом.

«Якщо нічого не вийде, ми всі будемо використовувати Coinbase, і це буде не дуже весело», – уклав Бутерин.

Нагадаємо, в кінці червня Віталік Бутерин закликав через суд позбавити дослідницьку компанію nChain патенту на техніку детермінованої генерації ключів, стверджуючи, що ніякої інновації в цьому немає, а мова йде про старих детермінованих гаманцях на базі публічних ключів, які використовувалися ще в 2013 році.


Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code