Press "Enter" to skip to content

Як прискорити Біткоін транзакцію: 4 діючих способа

Як прискорити Біткойн транзакцію? 4 діючих способа

Користувачі біткоінів часто зустрічаються з великою проблемою. Іноді здається, ніби біткойн-транзакція зависла і не отримає підтверджень в мережі. Це поширене серед користувачів оманлива думка, тому що деяким транзакціями для отримання першого підтвердження може знадобитися більше часу, ніж зазвичай. Але для тих, хто не може чекати, існують рішення, як прискорити такі транзакції з мінімумом зусиль.

 

 

Child pays for parent (Алгоритм «дитина платить за батька»)

 

 

Число транзакцій в мережі біткойнів безперервно росло протягом довгого часу. В результаті, заповнюється все більше блоків, і для включення транзакцій в блок майнерам доводиться встановлювати більш високі комісійні. Транзакції з недостатньо високими комісійними чекають підтвердження довше, а іноді і зовсім не підтверджуються. Така ситуація створює проблеми, особливо в періоди “стрес-тестів”, коли загальна кількість транзакцій в мережі різко зростає, що супроводжується істотними затримками в проведенні платежів. Користувачі можуть підвищити пріоритет своєї транзакції шляхом підвищення комісії, тим самим мотивуючи майнерів. За допомогою функції Replace-by-Fee це можна зробити навіть після відправки транзакції, але вона доступна не у всіх гаманцях. До того ж, функція RBF є доступним рішенням тільки для відправника транзакції. Раніше в одержувача не було можливості вплинути на швидкість проведення транзакції. Тепер ця проблема може бути вирішена за допомогою прийому «Child Pays for Parent». (CPFP). CPFP — опція для майнеру, використовувана в процесі вибору транзакцій, що включаються в блок. З CPFP Майнери будуть віддавати перевагу не самим високооплачуваним (і валідним) транзакціям, а найбільш вигідним множинам. Іншими словами: майнери виберуть транзакцію з низькою комісією, якщо подальша транзакція, яка додається до транзакції з низькою комісією, пропонує достатні для компенсації комісійні. В такому випадку, майнер включає в блок обидві транзакції. На практиці це означає, що одержувач транзакції з низькою комісією може «прикріпити» до неї подальшу транзакцію з високою комісією. Мотивовану новою транзакцією з високою комісією майнер включить в блок весь комплект транзакцій. Таким чином, одержувачу не потрібно буде довго чекати підтвердження, тоді як майнер збільшить свій дохід. З допомогою Child pays for parent можна прискорити підтвердження своєї оригінальної транзакції в мережі, якщо розрахувати коректну комісію замість стандартної. У періоди перевантаженості мережі більш висока комісія пріоритетніше інших. У цьому методі, по суті, непідтверджена транзакція відправляється на іншу біткойн-адресу.

 

 

Прискорювач транзакцій ViaBTC

 

 

Прискорювач транзакцій ViaBTC – новий сервіс, запущений приблизно рік тому. Він дозволяє прискорити підтвердження завислих переказів. Поки не буде збільшено розмір блоку Біткойна або простір не стане використовуватися більш ефективно, можливі періоди, коли на підтвердження може йти до декількох годин, а то й днів. У цьому відношенні прискорювач транзакцій ViaBTC може виявитися досить цінним інструментом. Хоча він здатний обробляти лише кілька транзакцій в годину, це все одно досить потужний інструмент. Користувачі просто вводять ID транзакції і капчу, і їх переказ додається в чергу. Такі транзакції будуть додані в наступний блок, що видобувається пулом ViaBTC і клієнтами хмарного майнінгу. На момент написання цих рядків цей сервіс був безкоштовним.

 

 

Заміна по комісії (replace-by-fee)

 

 

Як видно з назви, метод replace-by-fee (RBF) заснований на повторному створенні непідтвердженої транзакції з більш високою комісією. Якщо ваш оригінальний біткойновий переказ не отримав мережевого підтвердження, його можна «заново» переслати на ту ж адресу з більш високою комісією. В останні кілька місяців опція replace-by-fee була інтегрована в багато біткойн-гаманців, так як проблема перевантаженості мережі стала більш поширеною, ніж хотілося б. Майте на увазі, що використання replace-by-fee – це не те ж саме, що пересилання ваших коштів двічі. Поки оригінальний переказ не був підтверджений мережею, гроші офіційно не витрачені. Саме тому replace-by-fee є таким ефективним інструментом, так як вирішує проблему, не викликаючи подвійного витрачання.

 

 

Терпіння

 

 

Для більшості людей витратити на транзакцію більше грошей – не рішення. Часто кращий варіант – почекати, поки транзакція не отримає підтвердження звичайним шляхом. Це може відняти цінний час, але зате це надійне рішення. Якщо ж транзакція висить більше 24 годин, тоді для її прискорення можна скористатися будь-яким з попередніх трьох способів.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code