Press "Enter" to skip to content

Центральні Банки розглянуть можливість випуску державних криптовалют (CBDC)

Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард (Christine Lagarde) вважає, що характер грошей в сучасному світі змінюється, і варто серйозно розглянути питання випуску цифрових валют центральних банків (CBDC).

“Я вважаю, що ми повинні розглянути можливість випуску цифровий валюти. Для держави це може бути завданням надання грошей цифрової економіки”, — заявила Лагард у промові на Сінгапурському фінтех-фестивалі.

Вона нагадала, що в деяких юрисдикціях, включаючи Швецію, Канаду, Китай, Уругвай, влада всерйоз розглядають ідею CBDC.

На її думку, подібна валюта може відповідати таким цілям державної політики, як розширення доступу до фінансових послуг, безпеку та захист споживачів і конфіденційність платежів.

Як зазначила глава МВФ:

«Впровадження CBDC несе певні ризики фінансової цілісності і стабільності, і про заходи в цьому відношенні належить подумати. Крім того впровадження CBDC може “задушити інновації”, якщо центробанки почнуть надавати комплексне рішення — від цифрового гаманця, токена до міжмережевих сервісів”,- додала Лагард.

Але тут рішенням може бути те, що центральні банки сфокусуються на своїх перевагах — міжмережевих розрахунках, а фінансові установи та стартапи займуться роботою з клієнтом, наданням зручного інтерфейсу і інноваціями.

“Це буде державно-приватне партнерство в кращому вигляді”, — підкреслила Крістін Лагард.

Примітно, що у вересні директорат МВФ рекомендував Маршалловим островам відмовитися від ідеї випуску CBDC. Острівна держава оголосило про плани випуску цифровий валюти під назвою Sovereign в лютому цього року. При цьому в травні в МВФ закликали центробанки конкурувати з криптовалютами, в тому числі і випуском CBDC.


Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code