Press "Enter" to skip to content

Десять помилок які допускають новачки при роботі з криптовалютами

Десять помилок які допускають новачки при роботі з криптовалютами

 

Стрімке зростання курсів криптовалют змусило багатьох людей задуматися про те, щоб почати заробляти в цій сфері. Крипто інвестор Джон Кризи (John Creasey) зібрав список найнебезпечніших помилок, яких варто уникати новачкам.

 

Дисклеймер: якщо трохи змінити висловлювання Тіма Ферріса, то «я НЕ фінансовий консультант, тому не варто слідувати моїм порадам, перед цим не поспілкувавшись з професіоналом. Крім того, своїми результатами я [швидше за все] зобов’язаний простому везінню і відсутності навичок”. Однак у мене вийшло. Нещодавно я сидів на новій «Quora для криптовалют» – платформі Cent – і вирішив запитати однодумців про їх найстрашніші помилки на початку шляху. За $10 в ETH-еквіваленті (тому що тут відповіді прийнято оплачувати) я отримав чимало цікавих прикладів.

 

Кращі десять з них потрапили в список помилок, яких повинен щосили уникати будь-хто, хто вирішив зв’язатися з криптовалютами. І так почнемо.

 

 


Помилки при роботі з криптовалютою


 

Небажання самостійно вивчити обстановку

В кінці кінців, саме ви будете витрачати свої кровні на покупку криптовалюти. Якщо ви не розумієте продукт та його цінність, а тільки слухаєте «експертів» з Medium, Twitter або Slack, які говорять всім, коли купувати і продавати валюту, то потрапите у великі неприємності і втратите купу грошей. Один мій друг з Cent дуже влучно сказав: «Якщо ваше рішення про покупку валюти залежить від думки когось ще, то вам доведеться спиратися на цю думку і при продажу». Не будьте профаном. Досліджуйте ринок, на якому працюєте.

 

Починати майнінг, чекаючи суперприбутки

Все так, перші майнери біткоіну і Ethereum, швидше за все, вже стали мультимільйонерами. Напевно, багатьох тягне ідея запустити власну ферму і почати заробляти, але не варто цього робити (без початкового аналізу). Проблема в тому, що на майнінг потрібно дуже багато електрики – так що воно може того не варто, якщо у вас немає доступу до дешевої або безкоштовної електрики. Хіба що ви з Сибіру, і під боком у вас величезний склад, де можна розмістити сотні комп’ютерів. Але навіть при такому розкладі новачкам краще не займатися майнінгом. Якщо вам все-таки хочеться цим зайнятися, задумайтеся про POS-майнінг або хмарний майнінг.

 

Брак терпіння

Варто визнати, уникати цієї помилки може бути дійсно важко, особливо, якщо ви стежите за новинами світу криптовалют в твіттері. Ми вже вдосталь надивилися на повідомлення на кшталт “про ГОСПОДИ КУРС зростає все купуємо” або “так, схоже, біткоіну прийшов кінець, краще продавати”. Нехай в цих повідомленнях і є частка істини, фізично неможливо стежити за всім відразу і, загалом-то, виграють все одно самі терплячі.

Приміром, мої Decred за два роки подорожчали на 46 тисяч відсотків. Якби я продав їх при ціні в $ 0,20, то втратив би близько $ 18 тисяч. Це не означає, що короткострокова торгівля взагалі не принесе прибутку. Швидше, навпаки. Але якщо ви вирішили грати в коротку, то розробіть план і дотримуйтеся його. Цитуючи мого кумира Уоррена Баффетта, “ринок акцій – це механізм передачі грошей від нетерплячих до терплячих”. В цьому плані ринки криптовалют і акцій дуже схожі.

 

Продавати, коли курс «досить виріс»

Ніколи не знаєш, наскільки подорожчає той чи інший токен. Я купив Ether за ціною близько $8, і, треба визнати, бажання їх продати на позначці $100 було дуже сильним. В кінцевому рахунку я б про це дуже пошкодував. Важливо скласти план з продажу валюти. Потрібно намітити собі чітку мету і йти до неї незважаючи ні на що. Легко мені було дивитися, як портфоліо втрачає десять тисяч доларів за 36 годин? Звичайно, ні. Чи став я продавати? Аж ніяк.

 

Не тримати секретні ключі від гаманців при собі

Це, мабуть, найсерйозніша помилка з можливих в криптоспілці на сьогодні. Сотні мільйонів доларів були втрачені через те, що люди довірили всі свої данні біржі, яка була зламана, або сервісу, який перестав працювати. Завжди тримайте свої ключі при собі.

 

Небажання знайти співтовариство(-а), у якого можна вчитися

Цей приклад від хлопців з Cent мені особливо сподобався. Я сам домігся всього завдяки підтримці, натхненню і знанням, якими зі мною поділилися мешканці приголомшливих спільнот. Працювати поодинці – погана ідея.

Всім потрібні хороші друзі-криптовалютчики.

Ось деякі з моїх улюблених спільнот:

  • Decreed Slack
  • SingularDTV Slack
  • Crypto Twitter
  • r/ethtrader

 

Відправити не в той криптогаманець на біржі

Цю технічну помилку безліч людей допускає дуже часто, але виправити це дуже легко. НЕ ПОСПІШАЙТЕ. Перевіряйте, що ви відправляєте токени у відповідний гаманець. Не потрібно відправляти BTC в гаманець для ETH. Не потрібно відправляти OMG в гаманець для CVC. Може бути, і нормально відправляти різні токени в гаманець MyEtherWallet, якщо вони відповідають стандарту ERC 20, але класти їх в обмінні гаманці – велика помилка. Не втрачайте свої гроші. Відправляйте їх в правильні гаманці.

 

Не тримати фізичної копії важливих даних

Давайте я поясню. Я абсолютно точно не раджу вам тримати всі паролі в документі Word на комп’ютері. Це не фізична копія. Я маю на увазі, що потрібно записати всі свої паролі, секретні ключі і подібне, роздрукувати і заховати в безпечне місце. Таким чином, якщо з вашим комп’ютером щось трапиться, ви зможете відновити все на іншому пристрої.

 

Не використовувати 2fa і коди відновлення

Я все розумію – використання біржі може бути необхідним злом. Однак це не завадить вам використовувати двофакторну аутентифікацію скрізь, де це можливо, і зберігати код відновлення десь на папері. Мені пощастило, і я випробував це всього лише на Mailchimp. Я забув зберегти код відновлення, і після купівлі нового телефону довелося писати в службу підтримки, щоб мій аккаунт розблокували. У світі криптовалют найчастіше ніяка служба підтримки вам не допоможе, якщо ви відмовилися від двофакторної аутентифікації. Так що краще не робіть цього.

 

Страх пропустити щось важливе (FOMO)

Цей страх переслідує всіх нас. Думки на кшталт ” якби тільки я взяв участь в тому ICO SchmeckleToken змушують нас здійснювати необдумані рішення в майбутньому, тому що ми боїмося пропустити «щось важливе». Будьте вище цього. Зрозумійте: нові можливості в світі криптовалют з’являються кожен день, так що розслабтеся і нехай цей страх відступить.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code