Press "Enter" to skip to content

РАКИБ розкритикував законопроекти щодо регулювання криптовалют в Росії

Експертна група при Російської асоціації криптовалют і блокчейна (РАКИБ) за дорученням Комітету з фінансових ринків підготувала відгук на три законопроекти, що знаходяться на розгляді парламенту: «Про цифрових фінансових активах», «Про альтернативні способи залучення інвестицій» і «Про внесення змін до частини 1, 2 і 4 Цивільного кодексу РФ». Про це повідомляється на офіційному сайті РАКИБ.

За словами фахівців організації, прийняття законів, що визначають прозорі лояльні правила регулювання випуску та обігу криптоактивов необхідні не тільки для запобігання відтоку капіталу з країни, але і для створення умов, що сприяють залученню інвестицій у підприємства всіх секторів економіки, в першу чергу, підприємства малого і середнього бізнесу і стартапи.

Проаналізувавши всі три законопроекти, робоча група прийшла до висновку, що вони не передбачають можливості обороту кріптовалюти, в тому числі її внесення при залученні інвестицій шляхом випуску токенів (ICO).

Крім того, в законопроектах не прописана можливість російських юридичних і фізичних осіб набувати токени і криптовалюту за кордоном, а також здійснювати розміщення токенів в рамках ICO в інших юрисдикціях.

Також експерти порахували, що всі три документи потребують доопрацювання в частині уніфікації застосовуваної термінології і дефініцій, а також однакового визначення статусу кріптовалюти і токенів.

Зокрема, експерти вказали на той факт, що законопроект «Про внесення змін <…>» вводить нові поняття «цифрові права» та «цифрові гроші», замість загальноприйнятих і застосовуються в країні і світі термінів «токен» і «криптовалюта».

«При виборі терміна слід враховувати трансграничность ринку криптовалют і, можливо, в зв’язку з цим доцільно зберегти застосовуються всіма учасниками найменування – «маркер» замість «цифрових прав», «криптовалюта» замість «цифрових грошей»», — зазначили вони.

Також робоча група звернула увагу, що автори законопроекту не віднесли «цифрові гроші» до об’єктів цивільних прав.

«В даний час фактично склався ринок криптовалют, як в міжнародному, так і в національному масштабі. При цьому в рамках російського правопорядку оборот криптовалют поставлені поза правового поля. Росія повинна засвоювати передовий іноземний досвід і пропонувати рішення, які дозволять забезпечити прорив у російській цифрової економіки, а не створювати норми, які заперечують фактично сформовані ринкові відносини», — пояснили фахівці РАКИБ.

Крім іншого, вони вказали на явні суперечності між трьома законопроектами.

«Один із законів розглядає можливість використання криптовалют в якості платіжного засобу, інші два — цього не передбачають. Це означає, що обіг кріптовалюти в країні залишиться в «сірій» нерегульованої зоні. Представляється необхідним дозволити фізичним і юридичним особам використовувати криптовалюту в якості платіжного засобу за угодою між ними», — порадили експерти.

Розглядаючи законопроект «Про краудфандінге», РАКИБ помітили, що він в принципі виключає можливість внесення кріптовалюти в якості інвестицій при ICO.

Крім того, розміщення токенів допускається тільки через оператора інвестиційної платформи, що «нівелює одне з достоїнств проведення операцій за допомогою технологій розподіленого реєстру – усунення посередників і зниження витрат учасників».

«Видається, що прийняття законопроектів у запропонованих редакціях не дозволить створити на території країни повноцінного регулювання, не створить сприятливого інвестиційного клімату і буде спонукати інвесторів до відходу в більш лояльні іноземні юрисдикції», — резюмували в РАКИБ.


Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code