Press "Enter" to skip to content

Що можна купити за альткоіни

Що можна купити за альткоіни

Будучи першою криптовалютою в світі, біткоін мав помітну фору в сенсі масового прийняття. І хоча про дійсно масове прийняття мови як і раніше не йде, існує досить багато постачальників послуг і товарів, які приймають платежі в криптовалютах. У наш час біткоінами можна розплатитися, наприклад, за квиток в кіно або навіть замовити піцу, якщо ви налаштовані іронічно. Перший альткоін з’явився через лише кілька років після біткоіну.

Тепер же, в епоху засилля ICO, появи все нових проектів і форків, ринок альткоінів практично під зав’язку забитий всілякими пропозиціями. Якісь з них, наприклад, BitShares і Monero, вважаються більш ніж гідними, інші, наприклад, Dogecoin, створювалися в жарт, але в підсумку стали затребуваними. Існують сотні дедкоінів, скамкоинів, коінів які ніхто не сприймає всерйоз, і навіть такі монети, про які чули від сили чоловік десять.

Хоча віртуальні валюти, як правило, приймають в оплату за такі ж віртуальні послуги, є і приклади затребуваності криптовалют і в звичайних магазинах, де продають цілком матеріальні товари. Незважаючи на те що масштаби прийняття альтернативних криптовалют не йдуть ні в яке порівняння з масштабами поширення біткоіна, є компанії, які продають свої товари і послуги за альткоіни.

 


Так що ж все таки можна купити за криптовалюту – альткоіни


 

Litecoin

Будучи першим альткоіном в історії, Litecoin зумів залучити на свою сторону самих різних мерчантів. Так, в магазині Buns and Beamer електромобіль Tesla Model P85 був проданий за 5447 LTC, що в 2014 році становило $90 тисяч. Поки що це найбільша сума, за яку коли-небудь відбувалася покупка в LTC. Крім цього, нью-йоркська компанія eGifter приймає біткоін, Litecoin і Dogecoin до оплати за послуги, що дозволяють купувати і відправляти один одному подарункові карти сторонніх сервісів і компаній.

 

Dash

Dash, по всій видимості, зумів зібрати найбільш вражаюче за своїми масштабами портфоліо з мерчантів, що приймають до оплати цю криптовалюту. Для цих цілей на офіційному сайті проекту навіть є спеціальна сторінка, на якій перераховані всі подібні організації. Серед них книжковий магазин Brave New Books, магазин дитячого одягу Nelipott і ювелірний магазин ParisaJeoul.

 

Sibcoin

За форк криптовалюти Dash під назвою «Сибірський червінець» (Sibcoin), розроблений російськими фахівцями, також можна придбати деякі товари. Так, за червонці можна купувати продукцію відомої блокчейн-ферми Коліоново, а також заправити авто на одній з краснодарських заправок. У Dash і червонця знайшлася і додаткова схожість: якщо за Dash Ви можете придбати мед у компанії Eastlineranch, за червонці можна купити мед з Саратова, який самі виробники називають «криптомедом». Нещодавно стало відомо, що роздрібна мережа продуктових магазинів LavkaLavka уклала з проектом партнерську угоду, в рамках якого червонцями можна буде розплачуватися в магазинах мережі.

 

Liverpool Local Pound

Деякі мерчанти з Ліверпуля приймають до оплати місцеву криптовалюту Liverpool Local Pound, за що, до речі, щомісяця повинні платити комісію в 25 фунтів. Хоча проект був запущений тільки на початку цього року, в ньому вже бере участь близько 3000 чоловік. Вартість LLP прив’язана до британського фунта за курсом 1:1. За твердженнями ізраїльського стартапу Cola, який розробив ліверпульський фунт, основна ідея локальної криптовалюти полягає в тому, щоб зберігати фінанси в рамках співтовариства. Це видається цілком розумним, враховуючи нинішнє зростання цін у Великобританії. У червні 2017 року аналогічною валютою обзавівся Східний Лондон.

 

Ethereum

Як не дивно, відомо тільки про один випадок використання Ethereum при покупці товару. Підрозділ однієї з найбільших в Німеччині енергетичних компаній RWE під назвою Innogy Innovation Hub запустило мережу зарядних станцій для електромобілів по всій країні. Станції ці підключені до блокчейну Ethereum. Проте процес роботи з ними несе відбиток всіх тих складнощів, які регулярно відлякують звичайних людей від криптовалют. Щоб зарядити автомобіль, його потрібно спочатку зареєструвати, потім перевести гроші на свій гаманець, а потім перевести їх звідти саме на ту станцію, де відбувається зарядка.

 


У висновку важливо відзначити наступне: оскільки ринок криптовалют поки не до кінця сформувався, не дивно, що в реальному світі досить мало мерчантів, що приймають оплату в альткоінах. Їм властиві шалена волатильність і підвищена чутливість до рухів ринку, що відлякує багатьох потенційних прихильників оплати в криптовалюті. Як би там не було, оскільки з часом ліквідність таких альткоінів зміцнюється, вони стають більш привабливі для традиційних компаній. По всій видимості, можна очікувати, що все більше компаній через деякий час почнуть приймати оплату в криптовалютах.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code