Press "Enter" to skip to content

Стрімке зростання комісії за транзакції в мережі Bitcoin (BTC)

В останні дні комісії за транзакції в биткоин-мережі різко зросли. Минулого тижня вони досягали $26 і в підсумку опустилися до середнього рівня в $20 (притому, що раніше вони становили $6).

Причина проста: у блокчейна биткоина жорсткий ліміт на розмір блоку в один мегабайт. При типовому розмірі транзакції в 500 байт блок до недавнього часу в середньому вміщував менше 2000 транзакцій. З урахуванням того, що блок створюється один раз в 10 хвилин, у секунду в середньому оброблялося до 3,3 транзакції.

Вересневе оновлення Segregated Witness дозволило зберігати криптографічні підпису, пов’язані з кожною транзакцією, окремо від іншої інформації. Підписи перестали «від’їдати» об’єм блоку, що повинно було збільшити пропускну здатність мережі приблизно вдвічі.

Проте лише невелика кількість транзакцій перейшло на цю схему, тому середня пропускна здатність мережі залишилася нижче 2500 транзакцій на блок — близько чотирьох транзакцій в секунду.

Як нараховується комісія за биткоин-транзакції?

Система комісій за биткоин-транзакції покликана справлятися з ситуаціями, коли попит на використання мережі перевищує її пропускну здатність. Всякий раз, коли хтось відправляє транзакцію в мережу, у нього є можливість призначити за неї комісію, яка дістанеться тому майнеру, який внесе транзакцію в блок.

Якщо транзакцій більше, ніж вільного місця в поточному блоці, то майнеры починають вибирати ті з них, у яких вище комісійна ставка. Таким чином, чим вище комісія, яку ви прикріплюєте», тим більше ймовірність, що ваша транзакція потрапить у наступний блок.

Звичайно, попит коливається протягом дня. Тому, якщо у вас є нетермінова транзакція, ви можете відправити її з комісією нижче середньої і дозволити їй провисіти непідтверджений стані кілька годин. У якийсь момент попит може знизитися, і ви перекажете кошти за вигідною ціною.

Стремительный рост комиссии за транзакции в сети Bitcoin (BTC)

Це означає, що не кожна биткоин-транзакція в зазначений період супроводжувалася середньої комісією в $20. Одні користувачі заплатили значно більше цього показника, інші — менше. Так, в якийсь момент один веб-сайт повідомляв, що ви повинні заплатити $16,31, щоб транзакція потрапила в наступний блок, а комісія для одного з наступних шести блоків (тобто протягом наступної години) становила вже $13,46.

Це, звичайно, великий головний біль для людей, які намагаються використовувати биткоин в якості повсякденного платіжної системи. Якщо на ранньому етапі розвитку мережі користувачі биткоина розхвалювали його за швидкі платежі і майже нульові комісії, то тепер їм доводиться вибирати між комісією більше ніж в $20 і годинами, якщо не днями, очікування.

Суперечки про те, як впоратися із зростаючим попитом, розділили биткоин-спільнота на два табори. В одному з них — прихильники «великого блоку», які стверджують, що мережа повинна просто підвищити обмеження у один мегабайт.

Після двох років суперечок прихильники великих блоків створили Bitcoin Cash, форк основного програмного забезпечення биткоина, який дозволяє використовувати блоки до 8 мегабайт.

Представники другого табору, в тому числі основні розробники стандартного биткоин-клієнта, побоюються, що більш великі блоки ускладнять участь звичайних користувачів в однорангових процесах при перевірці транзакцій.

Замість цього вони покладають надію на Lightning Network, експериментальну платіжну мережа, яка скеровує платежі з використанням ланцюгів платіжних каналів. Якщо Lightning буде працювати так, як сподіваються її прихильники, це дозволить більшості биткоин-транзакцій відбуватися поза основної мережі. У підсумку можна буде робити набагато більше транзакцій без збільшення розмірів блоку.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code