Press "Enter" to skip to content

Як найбезпечніше зберігати криптовалюти

Як найбезпечніше зберігати криптовалюти


 

Існує безліч різновидів криптовалютных гаманців. Всі вони відрізняються функціональністю, захищеністю і простотою використання. Найбезпечніші-безумовно, апаратні гаманці. Ось короткий посібник з самим популярним моделям.

 


Ledger NanoS


По всьому світу реалізовано понад 1,32 млн апаратних гаманців Ledger NanoS, тому його по праву вважають лідером галузі. Це цілком закономірно, враховуючи велику кількість підтримуваних криптовалют і пильну увагу розробників до безпеки. Ledger Nano підтримує безліч криптовалют, включаючи біткоіни, ефір, XRP, лайткоін та інші. Компанія постійно розширює цей ряд з допомогою власних додатків і програм, створених ентузіастами і протестованих Ledger.

Ledger NanoS

Ledger Nano S, вартість якого становить близько $120, здатний одночасно запускати від 5 до 18 програм. Гаманець поставляється з попередньо встановленими додатками для біткоінів, ефіру і двофакторної авторизації формату FIDO U2F.

Втім, їх можна видалити або замінити. Нові програми можна додати через Ledger Manager — свого роду безкоштовний магазин додатків. Навіть якщо менеджер пристрою був видалений, секретні ключі від криптоактивів залишаються цілими і неушкодженими. Доступ до них можна відновити, перевстановивши менеджер на пристрій Ledger. Секретні ключі генеруються під час процесу ініціалізації і зберігаються в спеціальному чіпі.

Ledger не в змозі їх скопіювати, і вони не відстежуються з комп’ютера. Навіть якщо комп’ютер контролюють хакери, вони ніколи не зможуть отримати доступ до вмісту чіпа. Після підключення гаманця до USB-порту необхідно ввести PIN-код. Якщо ввести неправильний PIN три рази поспіль, Ledger перезавантажиться, стерши весь вміст. Зловмисники також не зможуть віддалено стерти гаманець, пославши три неправильних PIN-коду, оскільки перед кожною спробою введення необхідно дістати і знову вставити пристрій в USB-порт.

Nano S управляється двома кнопками; інформація про всі операції виводиться на екран. Це допомагає користувачам контролювати те, що відбувається і безпечно перевіряти всі транзакції. У разі крадіжки або втрати Ledger Nano S доступ до рахунків можна відновити з резервної фрази з 24 слів. Вона створюється під час ініціалізації пристрою.

Ledger Blue — ще один апаратний гаманець від Ledger.

Він має ті ж функціональні можливості, що і Nano S, але виглядає як iPad. Замість пари кнопок пристрій оснащений повноцінним кольоровим сенсорним екраном.

Ledger Blue

 


Trezor


Trezor — основний конкурент книги. Він вийшов у серпні 2014 року і став першим апаратним гаманцем на ринку. Компанія пропонує дві моделі:

  • Trezor One
  • Trezor Модель T

Трезор One доступна модель, рекомендована для новачків у світі криптовалют. Гаманець сумісний з комп’ютером і смартфоном і підтримує операційні системи від Windows 7 і вище, МасОЅ 10.11 і вище, Linux і на Андроїд.

Trezor

Trezor працює більш ніж з 500 криптовалютами і токенами, включаючи біткоін, лайткоін, Dash, Zcash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, ефір (плюс всі токени ERC20), Ethereum Classic, Expanse, UBIQ, NEM і тестову мережу Bitcoin.

Гаманець можна купити в інтернет-магазині компанії приблизно за $103. Секретні ключі залишаються у користувачів, тому весь гаманець можна відновити за допомогою 24 слів, згенерованих під час налаштування.

Слова створюються в автономному режимі і виводяться на екран, ніколи не покидаючи пристрою. Для налаштування і підтвердження транзакції потрібно ввести PIN-код. Після кожної невірної спроби час очікування збільшується вдвічі. Таким чином, на 30 спроб піде близько 17 років. Користувачі можуть додати пароль до резервної фрази для додаткової безпеки.

Він виступає в якості 25-го слова. У разі крадіжки або пошкодження гаманця його можна відновити по паролю і резервної фрази.

 


KeepKey


Випущений у вересні 2015-го, KeepKey — третій за популярністю комерційний апаратний гаманець на ринку. Він працює з програмним забезпеченням, встановленим на комп’ютері користувача, відповідаючи за генерацію, зберігання секретних ключів та підписання транзакцій. KeepKey має відносно великі розміри і багато в чому повторює функціональність Ledger Nano S і Trezor.

Також він дорожче аналогів. Висока ціна (близько $130) пов’язана з тим, що розробники оснастили пристрій якісним екраном, металевим корпусом і високим рівнем захисту. KeepKey підтримує ряд криптовалют, включаючи біткоін, ефір, лайткоін, Bitcoin Cash, Dash, Dogecoin і багато інших (повний список доступний на оф сайті).

Гаманець не потребує операційної системи і захищений від вірусів, шкідливих програм і клавіатурних шпигунів. Він живиться від USB і в процесі використання повинен бути підключений до комп’ютера. У разі крадіжки або втрати вміст KeepKey можна відновити з резервної фрази з 12 слів, яка генерується при ініціалізації. Також гаманець дозволяє конвертувати монети прямо в гаманці.

Ця функція була додана після покупки KeepKey біржею ShapeShift в серпні 2017 року. Таким чином, криптовалютами можна торгувати без створення облікового запису на біржі. Що гарантує додаткову безпеку на анонімність.

KeepKey

 


Cool Wallet S


Cool WalletS виробництва CoolBitX-це мобільний гаманець для зберігання біткоінів, лайткоінів, ефірів, Ripple, Bitcoin Cash і токенів ERC-20. Міцний, легкий гаманець розміром з пластикову карту не боїться води, стійкий до злому, несанкціонованого доступу, високих і низьких температур. Вартість пристрою становить $99.

Cool Wallet S

CoolbitX підписала партнерську угоду з децентралізованою біржею YOUDO, що дозволяють торгувати криптовалютами безпосередньо в гаманці. Для первинної настройки Cool WalletS потрібно встановити додаток для Android або iOS.

Користувачі повинні завантажити і встановити його, а потім зв’язатися з гаманцем по Bluetooth за допомогою разового пароля. Після цього їм буде запропоновано створити новий гаманець. При створенні гаманця можна створити резервну фразу з 12, 18 або 24 слів.

У разі втрати вона допоможе відновити його вміст в мобільному додатку. Крім того, можна скористатися будь-яким іншим стандартним детерміністичним гаманцем, який використовує той же протокол.

 


Digital Bitbox


Digital Bitbox — мінімалістський гаманець від швейцарської компанії. Особлива увага в ньому приділяється безпеці та конфіденційності. Bitbox підтримує автономне та спрощене резервування, правдоподібне заперечення, мультипідписи.

Digital Bitbox

Є повноцінний клієнт для ПК і мобільні додатки для перевірки і двофакторної верифікації. BitBox — апаратний гаманець формату plug-and-play, що дозволяє зберігати, отримувати та надсилати криптовалюти. В даний час він підтримує біткоіни, ефір, лайткоін і токени ERC-20. У майбутньому розробники планують розширити список доступних монет. Пристрій поставляється з картою формату micro-SD.

Вона значно спрощує захист, резервування і відновлення даних. У разі крадіжки BitBox зловмисникам доведеться зламати пароль, щоб отримати доступ до монет. Якщо ввімкнено двофакторну автентифікацію, їм також потрібен другий пристрій (наприклад, мобільний телефон). Після 15 невдалих спроб ввести пароль BitBox зітре весь вміст і перезавантажиться.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code